Trwa ładowanie...

Zygmunt Bauman otwiera bloga i publikuje nową książkę

Zygmunt Bauman otwiera bloga i publikuje nową książkęŹródło: Inne
d7l6avc
d7l6avc

Od dziś każdy, kto zechce porozmawiać z uważanym za jednego z najciekawszych współczesnych socjologów profesorem Zygmuntem Baumanem , będzie to mógł uczynić na forum jego bloga. W tym tygodniu trafi do księgarń najnowsza książka Baumana pt. Sztuka życia .

Pod adresem www.zyciewkontekstach.pl ma powstać wirtualne miejsce spotkań i wymiany myśli czytelników z twórcą pojęcia ponowoczesności.
- Blog prof. Zygmunta Baumana ma być współczesną agorą - wirtualnym placem spotkania dla wymiany myśli z jednym z najważniejszych humanistów XX wieku - zapowiada Maria Czarnocka z Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych (WAiP), które patronują powstaniu bloga.

Adres bloga nawiązuje do tytułu książki opublikowanej w maju przez WAiP pt. Życie w kontekstach. Rozmowy o tym, co za nami i o tym, co przed nami . Współautorzy książki - prof. Anna Zeidler-Janiszewska i prof. Roman Kubicki - zostali zaproszeni do współtworzenia bloga. Dialog w książce dotyczył diagnozy współczesności i kondycji człowieka w kontekście wspomnień prof. Baumana i jego życiowych doświadczeń - taka też będzie tematyka pierwszych dyskusji na blogu.

- Blog ma być kontynuacją dialogu trojga wybitnych humanistów z szansą udziału w rozmowie dla każdego, z każdego miejsca i z własnym głosem. Blog również stanowi miejsce gromadzenia informacji o dorobku naukowym Zygmunta Baumana i pracach poświęconych jego osobie i twórczości. M.in. przedstawia galerię autorskich zdjęć profesora, uzupełniającą fotogramy, które zostały opublikowane w książce - zapowiada Maria Czarnocka.

d7l6avc

W tym tygodniu do księgarń trafi nowa książka Zygmunta Baumana zatytułowana Sztuka życia .
- Tym razem Zygmunt Bauman włącza się w trwającą od wieków dyskusję o tym, czym jest szczęście. Dzięki precyzyjnym diagnozom czytelnik odkrywa ponure mechanizmy, które każą nam nieustannie dążyć do szczęścia, jednocześnie nie pozwalając na jego osiągnięcie. Współczesny świat bombarduje nas tysiącami obietnic szczęścia, jednak żadna z nich nie jest opatrzona gwarancją spełnienia. Półki z literaturą poradnikową uginają się pod ciężarem odpowiedzi na pytanie, jak odnaleźć szczęście. Zygmunt Bauman nie obiecuje niczego, jednak nie ulega wątpliwości, że po lekturze tej książki nasze życie zmieni się na lepsze - zapowiada Wydawnictwo Literackie, które książkę opublikowało.

Zygmunt Bauman (ur. 1925 r.) - socjolog, filozof i eseista. Czołowy twórca koncepcji postmodernizmu. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody im. Theodora W. Adorno. Był związany m.in. z Uniwersytetem Warszawskim, gdzie kierował katedrą socjologii ogólnej, oraz uniwersytetem w Leeds, w którym aż do odejścia na emeryturę w 1990 r. był kierownikiem katedry socjologii.

d7l6avc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7l6avc