Trwa ładowanie...
życie
23-04-2010 13:49

Życie po śmiechu

Życie po śmiechuŹródło: Inne
d4y40zv
d4y40zv

Rozśmieszyć człowieka to znaczy przywrócić go do życia - uważa Alosza Awdiejew, naukowiec i artysta estradowy, autor wydanej właśnie książki _Życie po śmiechu. Skrawki felietonów z „Charakterów”_.

- Śmiech jest furtką, która otwiera najlepsze strony osobowości. Co jest za tą furtką? Życie, a właściwie - życie po śmiechu, wszystkie barwy codzienności: pijani kierowcy, idee wiecznie żywe, wegetarianie i kochający inaczej, zdrady i miłości, politycy i brzydkie kobiety - przekonuje felietonista redagowanego w Kielcach magazynu psychologicznego „Charaktery”.

Życie po śmiechu to wybór felietonów opublikowanych na łamach „Charakterów” w latach 2001-2006. Autor - baczny obserwator różnych sfer rzeczywistości - ukazuje w nich świat odbity w ironicznym, krzywym zwierciadle.

Awdiejew urodził się w Stawropolu w południowej Rosji w 1940 roku. Od czasu studiów polonistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim mieszka w Krakowie. W 1976 r. związał się z Piwnicą pod Baranami. Od tego czasu łączy pracę naukową lingwisty z występami na estradzie. Nagrał kilkanaście płyt, grał w filmach, m.in. w „Ekstradycji” i telenoweli „Złotopolscy”.

d4y40zv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4y40zv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj