Trwa ładowanie...

Złoty Feniks za „Oskara”

Złoty Feniks za „Oskara”Źródło: Inne
d2sczjl
d2sczjl

Marek Piwowski, znany polski reżyser, otrzymał Nagrodę Feniksa za ukazanie szczególnych wartości moralnych w filmie „Oskar”, który powstał na podstawie książki Oskar i pani Róża Erica-Emmanuela Schmitta .

Nagrodę przyznał Suwerenny Rycerski Zakon Kawalerów Maltańskich oraz Arcybiskup Metropolita Gdański - Tadeusz Gocłowski.

Najnowszy film Piwowskiego, który miał specjalny pokaz podczas festiwalu w Gdyni, opowiada o śmiertelnie chorym na raka krwi 10-letnim Oskarze, który zaprzyjaźnia się z odwiedzającą go w szpitalu wolontariuszką, panią Różą. Podsuwa ona chłopcu pomysł, by każdy dzień traktował jak kolejnych 10 lat swojego życia, a trudne problemy rozstrzygał pisząc listy do Pana Boga.

- Film oglądającego uspokaja i kieruje ku ważnym pytaniom o źródła cierpienia, jego sens i ostatecznie o jego usprawiedliwienie - uzasadnia decyzję rektor kapelanatu Związku Polskich Kawalerów Maltańskich ks. prałat Henryk Błaszczyk.

Statuetka Feniksa została wykonana przez jednego z pacjentów Hospicjum Św. Jana, prowadzonego przez Kawalerów Maltańskich. Autor Feniksa w swojej ostatniej woli prosił, aby przekazać go osobie, która w sposób szczególny przyczyni się do przypominania ludziom o obowiązku dobrej i godnej śmierci, oraz wniesie swoją posługą wiele dobra w dzieła hospicyjne.

d2sczjl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sczjl