Trwa ładowanie...
skandal
23 kwietnia 2010, 13:43

Żona Łyżwińskiego: Książka Stacha - ucztą dla ducha

Żona Łyżwińskiego: Książka Stacha - ucztą dla duchaŹródło: Inne
d1s11gt
d1s11gt

Stanisław Łyżwiński, 54-letni były poseł Samoobrony podejrzany o gwałt i molestowanie seksualne, przebywa od sierpnia 2007 r. w areszcie śledczym w Łodzi. Teraz pogrążył się w lekturze prokuratorskich akt. Łyżwiński pracuje nad książką, którą zadedykuje Zbigniewowi Ziobrze.

STANISŁAW ŁYŻWIŃSKI NA FOTOGRAFIACH

Podejrzany, oprócz czytania 30 tomów, powtarza całe akapity i sporządza notatki. Po co? Chce bowiem po opuszczeniu aresztu wydać bestseller o seksaferze. To właśnie dlatego łódzcy aresztanci nadali mu przydomek Stasiuk, nawiązujący do pisarza Andrzeja Stasiuka , który był wydalany ze szkół, a za dezercję z wojska został nawet skazany na więzienie.

_**Pan Stanisław od dziesięciu dni przyjeżdża samochodem konwojowym bez okien do prokuratury okręgowej z aresztu śledczego i czyta akta bite sześć godzin dziennie**_ - mówi prokurator Rafał Sławnikowski.

Jak ustaliliśmy, śledczy nie przeszkadzają osadzonemu ani w lekturze, ani w procesie twórczym. Pilnujący go funkcjonariusz otrzymał nawet zakaz pobrzękiwania filiżanką. Podejrzanemu wrócił humor, choć gdy czyta, to i tak siedzi.

d1s11gt

_**Jako młody mężczyzna Stachu brał się za rymowanie**_

Wanda Łyżwińska, małżonka posła, twierdzi, że jej męża cechuje niesłychana lekkość wypowiedzi, więc powstające dzieło będzie prawdziwą ucztą dla ducha.

Jako młody mężczyzna Stachu brał się za rymowanie. Umiał połączyć dosadne słowa z elementami romantycznymi - wspomina Łyżwińska. - Wierzę, że mężowi nie zabraknie pomysłów - mówi małżonka posła.

Stanisław Łyżwiński zadedykuje książkę Zbigniewowi Ziobrze.

d1s11gt

_**Prawdziwy talent krat się nie boi**_

Prof. Kazimierz Michalewski, kierownik Katedry Współczesnego Języka Polskiego na Uniwersytecie Łódzkim, nie przekreśla talentu Łyżwińskiego. To, że ktoś ma problemy z prawem, nie oznacza, że nie może odnieść sukcesu na polu literackim - mówi.

Refleksje Łyżwińskiego mogą być cenne. Warto, by tworząc powieść w celi, powściągnął emocje, bo mogą niekorzystnie odbić się na artyzmie książki.

d1s11gt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s11gt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj