Trwa ładowanie...

Znany świat już w księgarniach

Znany świat już w księgarniachŹródło: Inne
d421cub
d421cub

Do polskich księgarń trafił Znany świat Edwarda P. Jonesa.

Puliter za rok 2003, IMPAC 2005 - te nagrody mówią same za siebie. Wszystkie one przypadły w udziale Znanemu światowi powieści Edwarda Jonesa.

Bohater powieści, Henry Townsend, czarnoskóry farmer, szewc, były niewolnik, ma niezwykły sentyment dla Raju utraconego i wyjątkowego mentora – Williama Robbinsa, prawdopodobnie najbardziej wpływowego człowieka w dawnym Manchester County. Pod jego czujnym okiem Henry staje się właścicielem plantacji, jak również grupy niewolników. Gdy umiera, wdowa po nim, Caldonia, wpada w głęboką depresję, a dobrze funkcjonująca dotąd plantacja zaczyna podupadać: niewolnicy uciekają pod osłoną nocy, a rodziny, które pokochały się, zaczynają się zdradzać. Poza posiadłością Townsenda życie również komplikuje się: słabo opłacani biali członkowie patroli przyglądają się bezczynnie handlowi niewolnikami, a wybuchające raz za razem rebelie niewolników kończą się agresją skierowaną wymierzoną przeciw nim.

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji sięgnąć po książkę, przygotowaliśmy fragmenty powieści przeznaczone do odsłuchania. To świetna okazja również dla tych, którzy nie są pewni, czy powieść spełni ich oczekiwania i spodoba się im.

Zachęcamy również do wysłuchania krótkiego wywiadu z Edwardem Jonesem, a także jego interpretacji Znanego świata.

d421cub

Edward P. Jones
1. Znany Świat - o książce ściągaj | posłuchaj
Edward P. Jones
2. Znany Świat - cz.1 (czyta Grzegorz Przybył) ściągaj | posłuchaj
3. Znany Świat - cz.2 (czyta Grzegorz Przybył) ściągaj | posłuchaj
4. Znany Świat - cz.3 (czyta Grzegorz Przybył) ściągaj | posłuchaj
5. Znany Świat - The Known World (czyta Edward P. Jones) ściągaj | posłuchaj
6. Znany Świat - wywiad cz.1 ściągaj | posłuchaj
Edward P. Jones
7. Znany Świat - wywiad cz.2 ściągaj | posłuchaj
Edward P. Jones
8. Znany Świat - wywiad cz.3 ściągaj | posłuchaj
Edward P. Jones

Ta ambitna i błyskotliwa opowieść porusza się bezszelestnie pomiędzy przeszłością i przyszłością zmierzając ku teraźniejszości. Znany świat splata życia wolnych i zniewolonych sprawiając, że głębiej poznajemy funkcjonowanie niewolnictwa i jego ofiar.

Edward P. Jones urodził się i dorastał w Waszyngtonie. Studiował w Holy Cross i na University of Virginia. Już jego pierwsza książka Lost in the City z 1992 roku została nominowana do National Book Award. Autor po raz drugi został finalistą National Book Award po napisaniu powieści Znany świat, za którą otrzymał Nagrodę Pulitzera. W tym miesiącu uhonorowany został prestiżową nagrodą IMPAC.

Patronat nad Znanym światem objęła Wirtualna Polska.

d421cub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d421cub