Trwa ładowanie...
d11puq7
zamek
23 kwietnia 2010, 13:39

Znamy laureatów Olsztyńskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję

d11puq7
d11puq7

Anna Sokołowska, studentka wokalistyki z Warszawy, zdobyła główną nagrodę tegorocznego konkursu Śpiewajmy poezję.

W konkursie zmierzyło się 17 młodych uczestników, w większości dziewczyny, choć znalazło się pięciu chłopaków śpiewających wiersze.

Jury, w którym zasiadali Katarzyna Groniec, Krystyna Gucewicz, Grzegorz Turnau, Mirosław Siedler i Jan Wołek, miało jednak naprawdę trudne zadanie, by wybrać najlepszych. Ostatecznie główną nagrodę im. Agnieszki Osieckiej dla najwybitniejszej indywidualności 34. Spotkań Zamkowych zdobyła Anna Sokołowska z Warszawy. Co ciekawe, nagrodę zapewniły jej dwie piosenki właśnie Agnieszki Osieckiej : „Jak pięknie jest umierać między gołębiami” i „Dobra pogoda na szczęście”.

Laureatką I nagrody Spotkań Zamkowych została 16-letnia Alicja Pyziak z Bielawy, która zaśpiewała „Sonet IX” Williama Szekspira do muzyki, którą sama skomponowała. Drugie miejsce zajęła Malwina Koteluk, 21-letnia studentka medioznawstwa, a trzecie 17-letnia Emilia Goszczycka.

d11puq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11puq7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj