Trwa ładowanie...

Żmut w radiowej Dwójce

Żmut w radiowej DwójceŹródło: Inne
d3zdklt
d3zdklt

Przez dwa najbliższe tygodnie na antenie II Programu Polskiego Radia czytany będzie Żmut Jarosława Marka Rymkiewicza .

Od poniedziałku do piątku o godz. 19.45 słuchacze Dwójki będą mogli wysłuchać fragmentów książki w interpretacji Krzysztofa Kolbergera.

Żmut , wydany po raz pierwszy poza oficjalnym obiegiem w 1987 r., opowiada o młodzieńczych miłościach Adama Mickiewicza. Przejrzane i poprawione przez Autora wydanie książki ukazało się w 2005 r. nakładem Wydawnictwa Sic! - z okazji jubileuszu 70-lecia Jarosława Marka Rymkiewicza . Pod tajemniczym tytułem (‘żmut’ to bezładnie poplątane włosy, sznurki, tasiemki, a przenośnie - kłębowisko nie do rozplątania) kryje się fascynująca, budowana na przekór romantycznej legendzie opowieść. Rymkiewicz , tropiąc tajemnice uczuć romantycznego wieszcza, stworzył dzieło, które czyta się jak sensacyjną powieść, pełną śmiałych domysłów i zaskakujących hipotez. Książka napisana jest pełnym zniewalającego uroku językiem, w którym współczesna polszczyzna przeplata się z niemal doszczętnie zapomnianą już dzisiaj polszczyzną litewską.

8 maja Wydawnictwo Sic! opublikuje nowy tom wierszy Rymkiewicza - Kot poluje na ptaszki. To jego pierwsza książka poetycka od czasu nagrodzonego Nike zbioru Zachód słońca w Milanówku (2003).

d3zdklt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zdklt