Trwa ładowanie...
phil collins
20-09-2015 11:40

Zmarła Jackie Collins

W Beverly Hills, w Kalifornii, zmarła w sobotę na raka piersi angielska pisarka Jackie Collins, autorka wielu bestsellerów, głównie powieści sensacyjno-obyczajowych. Miała 77 lat. O śmierci pisarki poinformowała w Los Angeles jej rodzina.

Zmarła Jackie CollinsŹródło: PAP/DPA
d4k32qk
d4k32qk

W Beverly Hills, w Kalifornii, zmarła w sobotę na raka piersi angielska pisarka Jackie Collins , autorka wielu bestsellerów, głównie powieści sensacyjno-obyczajowych. Miała 77 lat. O śmierci pisarki poinformowała w Los Angeles jej rodzina.

Jackie Collins urodziła się w Londynie, ale już w młodości przeniosła się do Kalifornii, gdzie mieszkała jej starsza siostra, aktorka Joan Collins, znana później głównie z roli Alexis w telewizyjnym serialu "Dynastia" .

Dwukrotnie wyszła za mąż. Pierwszy mąż Jackie Collins - Wallace Austin - zmarł w 1963 roku po przedawkowaniu narkotyków. Drugie małżeństwo, z Oscarem Lermanem (starszym od niej o 18 lat), właścicielem dyskoteki w Londynie, przetrwało od 1966 do 1992 rok, gdy Lermen zmarł na raka. Była też związana z Frankiem Calcagnini, biznesmenem z Los Angeles. Mieli się pobrać, ale cztery miesiące przed ślubem Calcagnini zmarł na raka.

Pisarce niezwykłą popularność przyniosły powieści, których akcja toczy się w Hollywood, w świecie ludzi bogatych i sławnych, w świecie pełnym namiętności, intryg i zdrady. Do jej najgłośniejszych dzieł należy seria o rodzinie Santangelo (to na jej łamach przedstawiła swoją najsłynniejszą bohaterkę - Lucky Santangelo), "Żony Hollywood" (pierwszy tom rozszedł się w 15 milionach egzemplarzy), "Zaślubieni kochankowie" czy "Mała dziwka" .

Książki Jackie Collins rozeszły się w ponad 400 milionach egzemplarzy na całym świecie, także w Polsce. Wiele z nich trafiło na listę bestsellerów "The New York Timesa", część została zekranizowana.

d4k32qk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k32qk