WP

Zmarła Colleen McCullough, autorka ''Ptaków ciernistych krzewów''

Australijska pisarka, Colleen McCullough, autorka bestselleru ‘’Ptaki ciernistych krzewów’’, który za sprawą telewizyjnej adaptacji przyniósł jej światową sławę nie żyje. Miała 77 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarła Colleen McCullough, autorka ''Ptaków ciernistych krzewów''
(East News)
WP

Australijska pisarka, Colleen McCullough, autorka bestselleru ''Ptaki ciernistych krzewów'', który za sprawą telewizyjnej adaptacji przyniósł jej światową sławę nie żyje. Miała 77 lat.

McCullough zanim uznała, że pragnie spróbować swoich sił w pisarstwie pracowała jako neurolog w Australii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Praktycznie od razu po wydaniu „ Ptaków… ” w 1977 roku, dramatu o zakazanej miłości księdza i młodej dziewczyny, znalazła się w kręgu zainteresowania opinii publicznej.

Prawa do ekranizacji powieści zostały sprzedane za rekordową w tamtych czasach sumę 1,9 miliona dolarów, a miniserial – z Richardem Chamberlainem i Rachel Ward w rolach głównych – nakręcony na jej podstawie stał się hitem emitowanym m.in. w polskiej telewizji.

WP

"Wkład Colleen McCullough w australijskie oraz światowe pisarstwo jest ogromny. Była jedną z pierwszych australijskich autorek, która odniosła światowy sukces." - przypomina Shona Martyn, dyrektorka wydawnictwa HarperCollins Australia Publishing, z którym McCullough współpracowała. Na potwierdzenie tych słów warto wspomnieć, że jej największe dzieło*rozeszło się w nakładzie *30 milionów egzemplarzy.

Pisarka zmarła w czwartek, na wyspie Norfolk należącej do Australii gdzie mieszkała od 40 lat.

(img|542109|center)

Polub WP Książki
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP