Trwa ładowanie...

Zieliński chce zamknąć usta Manueli Gretkowskiej

Zieliński chce zamknąć usta Manueli GretkowskiejŹródło: Inne
dp3w6c5

Uważana za skandalistkę, pisarka Manuela Gretkowska uważa, że najwyższe władze telewizji publicznej uniemożliwiają jej prezentacje swojej osoby oraz książek na antenie tvp.

Pisarka otrzymała zaproszenie do programu Kawa czy herbata w celu prezentacji swojej najnowszej książki pt.: Europejka, jednak na dzień przed nagraniem ten punkt programu odwołano.

"- Zapytałam, dlaczego. Dziennikarka powiedziała, że chętnie by mnie gościła, ale osoby decydujące w TVP uznały, że nie każdą książkę trzeba omawiać w telewizji. Na koniec rozmowy dodała: "Myślałam, że czasy gierkowsko-gomułkowskie już się skończyły". Powiedziała mi również, że jestem jedynym artystą zakazanym w TVP – powiedziała Gretkowska.

Uraz do Gretkowskiej powstał już wcześniej, przy okazji nagrywania programu Pegaz, w którym z ust pisarki padło niecenzuralne słowo. Po owym programie prowadząca Kazimiera Szczuka również straciła pracę.

dp3w6c5

„- Mówiłyśmy o seksie. Przy wymienianiu narządów płciowych padło słowo "pizda". Od tamtej pory nie mogę pokazać się na wizji w TVP 1 – skarży się Gretkowska.

Autorka Polki i Namiętnika jest zaskoczona, by w Polsce, w dobie demokracji, panował brak wolności słowa.

„- Zieliński chce zamknąć mi usta, a nie ma do tego prawa! To samowładztwo. Prywatny właściciel może kogoś nie zaprosić, bo mu się nie podobają jego poglądy albo krzywe nogi. Ale Jedynka jest telewizją publiczną – buntuje się pisarka.

dp3w6c5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp3w6c5