Trwa ładowanie...
d11a4mt

Zbliża się zamknięcie wystawy „Andrzej Bobkowski - Chuligan wolności”

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbliża się zamknięcie wystawy „Andrzej Bobkowski - Chuligan wolności”
(Archiwum Instytutu Literackiego w Paryżu)
d11a4mt

Zapraszamy na zwiedzanie wystawy „ Andrzej Bobkowski - Chuligan wolności” z udziałem jej autorów m.in. Joanny Podolskiej, która śladami autora kultowych Szkiców piórkiem wędruje od ponad 10 lat po Polsce, Francji, Litwie, Austrii i Gwatemali.

W najbliższą sobotę 13 grudnia o godz. 11.30 w gmachu Podchorążówki w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Wystawa czynna - już tylko - do 31 grudnia 2008 roku. Czasu zostało niewiele...

Andrzej Bobkowski … był ekonomistą z wykształcenia, intelektualistą i pisarzem z powołania, modelarzem samolocików z upodobań, wiecznym chłopcem z natury. Żył krótko, ale bardzo intensywnie. Pisał mało, ale genialnie. Cenił fantastycznie wolność, ale stał się jej niewolnikiem. Jeden z największych ludzi XX wieku” - tak o nim pisała Helena Zaworska.

„Andrzej Bobkowski - Chuligan wolności” Muzeum Wychodźstwa Polskiego im. I.J. Paderewskiego Łazienki Królewskie - gmach Podchorążówki. Wystawa czynna do 31 grudnia 2008 roku. Od wtorku do niedzieli od godz. 9.00 do 15.30. Wstęp wolny.

d11a4mt

Podziel się opinią

Share

d11a4mt

d11a4mt