Trwa ładowanie...
leonardo da vinci
12 czerwca 2019, 09:58

"Zbawiciel świata" Da Vinciego na książęcym jachcie? Nowe doniesienia w sprawie zaginięcia obrazu

Półtora roku temu obraz Leonarda Da Vinciego “Zbawiciel świata” został sprzedany na aukcji za 450 milionów dolarów. To najdroższy obraz na świecie. Od tego czasu słuch o nim zaginął. Teraz pojawiły się informacje, gdzie mógłby się znajdować.

"Zbawiciel świata" Da Vinciego na książęcym jachcie? Nowe doniesienia w sprawie zaginięcia obrazuŹródło: Materiały prasowe
dgu08q9
dgu08q9

"Zbawiciel świata" na jachcie?

"Zbawiciel świata" Da Vinciego to najdroższy obraz w historii sztuki. W listopadzie 2017 roku podczas licytacji zorganizowanej przez dom aukcyjny Christie's został kupiony za 450 mln dol. przez saudyjskiego księcia Badera bin Abdullaha bin Mohammeda bin Farhana al-Sauda, przyjaciela następcy tronu Arabii Saudyjskiej Muhammada ibn Salmana.

Od czasu zakupu nie widziano obrazu publicznie. Historycy sztuki twierdzili, że mógł zostać uszkodzony. We wrześniu 2018 roku miał być publicznie wystawiony w Abu Zabi, ale Departament Kultury i Turystyki Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ostatniej chwili przełożył wydarzenie. Nie podał jednak nowego terminu i powodu decyzji do dzisiaj.

Tymczasem dziennikarze portalu artnet.com dotarli do nowych informacji nt. zaginionego dzieła Da Vinciego. Redaktorzy strony donoszą, że "Zbawiciel świata" jest na jachcie saudyjskiego księcia. Pozostanie tam, dopóki Arabia Saudyjska nie powoła instytucji kulturalnej w regionie Al-Ula, która "ma być artystycznym Disneylandem". Do tego nie ma żadnych uszkodzeń. Artnet powołuje się na osoby zaangażowane w kupno obrazu, ale nie chce podać ich nazwisk.

dgu08q9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgu08q9

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj