Trwa ładowanie...

Zatrzymano byłych kleryków podejrzanych o kradzież starodruków z seminarium w Sandomierzu

Zatrzymano byłych kleryków podejrzanych o kradzież starodruków z seminarium w SandomierzuŹródło: Inne
d2xd0fg
d2xd0fg

Policja zatrzymała kolejnych trzech byłych kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, u których znaleziono kilkadziesiąt starodruków pochodzących z seminaryjnej biblioteki.

– Wartość znalezionych starodruków nie została jeszcze określona; ich wyceną zajmą się biegli – poinformował prokurator Hubert Wontek z wydziału do spraw przestępczości zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Krakowie, który prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży ksiąg z biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

– Obecne zatrzymania są konsekwencją zatrzymania byłego kleryka ponad dwa miesiące temu. Wszyscy oni studiowali na jednym roku – dodał prokurator. Jak zaznaczył prok. Wontek, krakowska prokuratura bada dwa niezależne wątki w sprawie kradzieży starodruków z biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Jeden z nich dotyczy kradzieży dokonanych przez byłych kleryków, a drugi sprawy dwa lata późniejszej – kradzieży inkunabułów i starodruków, o co podejrzany jest historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Stanisław S.

d2xd0fg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xd0fg