Trwa ładowanie...

Zatrzymano byłych kleryków podejrzanych o kradzież starodruków z seminarium w Sandomierzu

Zatrzymano byłych kleryków podejrzanych o kradzież starodruków z seminarium w SandomierzuŹródło: Inne
d1ef7ju
d1ef7ju

Policja zatrzymała kolejnych trzech byłych kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, u których znaleziono kilkadziesiąt starodruków pochodzących z seminaryjnej biblioteki.

– Wartość znalezionych starodruków nie została jeszcze określona; ich wyceną zajmą się biegli – poinformował prokurator Hubert Wontek z wydziału do spraw przestępczości zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Krakowie, który prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży ksiąg z biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

– Obecne zatrzymania są konsekwencją zatrzymania byłego kleryka ponad dwa miesiące temu. Wszyscy oni studiowali na jednym roku – dodał prokurator. Jak zaznaczył prok. Wontek, krakowska prokuratura bada dwa niezależne wątki w sprawie kradzieży starodruków z biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Jeden z nich dotyczy kradzieży dokonanych przez byłych kleryków, a drugi sprawy dwa lata późniejszej – kradzieży inkunabułów i starodruków, o co podejrzany jest historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Stanisław S.

d1ef7ju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ef7ju

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj