Trwa ładowanie...

Zakończył się IV Maraton Biblijny

Zakończył się IV Maraton BiblijnyŹródło: Inne
d1sb3g2
d1sb3g2

Przeczytaniem ostatnich wersetów Księgi Apokalipsy zakończył się 7 marca późnym wieczorem w Poznaniu zorganizowany już po raz czwarty Maraton Biblijny, podczas którego w ciągu 20 dni półtora tysiąca osób przeczytało głośno w 20 świątyniach całe Pismo Święte.

Maraton rozpoczął 17 lutego marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, który w poznańskim kościele Wszystkich Świętych przeczytał początkowy rozdział Księgi Rodzaju, opowiadający o stworzeniu świata i człowieka. Ostatnie wersety wieńczącej Pismo Święte Księgi Apokalipsy odczytano w sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Maraton odbywał się codziennie w innym z 20 kościołów Poznania i okolic. Czytanie rozpoczynało się po południu i trwało do godzin wieczornych. Dwa razy z soboty na niedzielę odbyło się też nocne czytanie. Każda z osób otrzymała do przeczytania około pięciominutowy fragment Pisma Świętego. Najmłodszy uczestnik Maratonu miał siedem lat, a najstarsza uczestniczka – 82 lata.

d1sb3g2

- Nasze przedsięwzięcie nie jest biciem kolejnego rekordu do Księgi Guinnesa, ale zachętą do sięgnięcia po Pismo Święte, którego znajomość wśród katolików jest wciąż słaba. Przekonaliśmy się, ża nasz Maraton jest czasem znakomitych rekolekcji – tłumaczy ks. Robert Korbik, duszpasterz młodzieży archidiecezji poznańskiej, która jest organizatorem Maratonu.

Odbywający się w Wielkim Poście od 2005 roku Maraton Biblijny w Poznaniu był pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce. Jego pomysłodawcą jest prezes Radia Merkury, Piotr Frydryszek. Realizacji podjął się reżyser Przemysław Basiński, który w 2000 roku zapoczątkował w polskich katedrach cykl „Verba Sacra”, czyli czytanie Biblii przez znanych polskich aktorów. Stroną organizacyjną od początku zajmuje się Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Podczas pierwszego Maratonu Biblijnego podzielone na 900 fragmentów Pismo Święte czytano bez przerwy przez pięć dni i pięć nocy w kościele Wszystkich Świętych. Druga edycja odbywała się w tej samej świątyni tylko w ciągu dnia. Rok temu Maraton gościł w 13 kościołach.

d1sb3g2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sb3g2