Trwa ładowanie...

Zakończył się II Maraton Biblijny

Zakończył się II Maraton BiblijnyŹródło: Inne
d3w8wr9
d3w8wr9

1500 osób wzięło udział w II Maratonie Biblijnym, który zakończył się w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Poznaniu - poinformowała Agnieszka Nowak z biura organizacyjnego maratonu.

W ciągu dziesięciu dni trwania Maratonu Biblijnego przeczytane zostało na głos całe Pismo Święte. Maraton zakończyła modlitwa w intencji szybkiej beatyfikacji Jana Pawła II i spektakl teatru Verbum pt. „Cztery świece”.

Każdy z uczestników miał na przeczytanie swojego fragmentu Biblii około pięciu minut. Byli wśród nich ludzie z różnych środowisk, także spoza Poznania. Dominowali ludzie młodzi. Średnia wieku czytających w tym roku wynosiła - według oceny organizatorów - 29 - 30 lat. Najmłodszy był chłopczyk w wieku 6,5 roku, a najstarsza 87-letnia kobieta.

W odróżnieniu od ubiegłorocznej, pierwszej, edycji Maratonu Biblijnego, w tym roku czytanie fragmentów Pisma Świętego nie trwało dzień i noc, bez przerwy, a jedynie od rana do późnych godzin wieczornych.

Podczas I Maratonu Biblijnego zorganizowanego w Poznaniu w 2005 roku, prawie 900 osób czytało Pismo Święte przez 119 godzin 2 minuty i 42 sekundy.

Uczestnicy II Maratonu Biblijnego czytali Biblię Poznańską, wydaną przez Drukarnię i Księgarnię Św. Wojciecha. Głównym organizatorem maratonu był ks. Robert Korbik, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

d3w8wr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w8wr9