Ponad 200 osób bawiło się na Polococktail Party kończącym berliński festiwal młodej polskiej literatury. Podczas spotkania w Literarisches Colloqium Berlin wystąpili Dorota Masłowska, Daniel Odija, Wojciech Kuczok, Mariusz Sieniewicz, Sławomir Shuty, Piotr Czerski, Ewa Schilling, Agnieszka Drotkiewicz, Michał Witkowski, Bartosz Żurawiecki, Mirosław Nahacz.
Niemiecka publiczność życzliwie i z zainteresowaniem przyjęła polskich pisarzy. Program spotkania podzielony był na 3 części; w trakcie trwania każdej z nich czytano niemieckie fragmenty książek, a z ich autorami rozmawiali Olaf Kühl – tłumacz Masłowskiej i Christine Marie Hauptmeier. W przerwach grał kielecki zespół Letko, a publiczność próbowała drinków według przepisów autorów. Największą popularnością cieszyło się campari z sokiem wiśniowym i cynamonem, autorstwa Doroty Masłowskiej.
Wcześniej, w ramach festiwalu, odbyły się trzy spotkania autorskie w Klubie Polskich Nieudaczników.
Festiwal Polococktail, zorganizowany przez Instytut Książki, był pierwszym punktem programu literackiego Roku Polsko-Niemieckiego, pokazującym w Niemczech najnowsze trendy literatury polskiej. Towarzyszyło mu spore zainteresowanie niemieckich mediów. W artykule opublikowanym w "Frankfurter Allgemeine Zeitung" Richard Kaemmerlings napisał, że młoda polska literatura jest ciekawsza niż „współczesna, blada i skoncentrowana na sobie proza niemiecka”. Jego zdaniem polscy autorzy w większości operują porywającym, gwałtownym językiem i wyłapują z otaczającej ich rzeczywistości świadectwa kryzysu, charakterystycznego dla naszej epoki. Autor artykułu zwraca także uwagę na pierwsze polskie książki o tematyce lesbijsko-gejowskiej. Jego zdaniem Michał Witkowski ma szanse na zdobycie niemieckich czytelników, dzięki intrygującemu językowi.
Obszerne artykuły na temat młodej polskiej prozy ukazały się także w "Tagesspiegel" i "Frankfurter Rundschau". Fragmenty spotkań festiwalowych rejestrowała jedna z berlińskich stacji radiowych, o polskich pisarzach mówiła także telewizja Arte.
Kolejne wydarzenia literackie Roku Polsko-Niemieckiego są zaplanowane na jesień.