Trwa ładowanie...

Zakazana miłość pingwinów

Zakazana miłość pingwinówŹródło: Inne
d2s3z5j
d2s3z5j

Ilustrowana książka dla dzieci, oparta na autentycznej historii dwu pingwinów płci męskiej – Roya i Silo – z nowojorskiego zoo, które wspólnie wychowywały porzucone pisklę, wzbudziła oburzenie.

Roy i Silo dzielą gniazdo i chcą mieć pisklę. Gdy inne pingwiny dobierają się w pary i spodziewają się potomstwa, Roy i Silo nie chcą być gorsi. Znajdują kamień w kształcie jaja i zaczynają go wysiadywać. Ich determinacja i nadzieje zostają nagrodzone – jeden z pracowników zoo daje im prawdziwe jajo do wysiedzenia. Gdy rodzi się mały pingwinek płci żeńskiej – Tango, dwaj ojcowie świetnie spisują się w swojej roli.

Książka przeznaczona została dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Publikacja wzbogacona została ilustracjami w delikatnych, pastelowych kolorach, a autor chce w niej pokazać wartość i znaczenie rodziny.

d2s3z5j

Jednakże rodzice uczniów szkoły podstawowej w Shiloh obawiają się, że przedstawia ona zagadnienia, których dzieci nie są w stanie zrozumieć. Proponują więc, by wycofać książkę z ogólnego dostępu i umieścić egzemplarze w dziale przeznaczonym dla dojrzalszych osób, a nawet domagają się prawa do wydawania zgody na czytanie przez ich pociechy takich tekstów.

Zoolodzy jednakże zwrócili uwagę, że tego typu adopcje w świecie pingwinów nie są niczym niezwykłym.

d2s3z5j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s3z5j