WP

"Zaczytani" - Dzieci czytają dzieciom. Otwarcie biblioteki małego pacjenta z Gabrysią Raczyńską

5 grudnia Fundacja Zaczytani.org we współpracy z firmą Arup przekazała Szpitalowi Dziecięcemu im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie Zaczytaną Bibliotekę. Uroczystemu otwarciu towarzyszyło spotkanie czytelnicze z Gabrysią Raczyńską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zaczytani" - Dzieci czytają dzieciom. Otwarcie biblioteki małego pacjenta z Gabrysią Raczyńską
(Materiały prasowe)
WP

To już czwarta biblioteka, którą Fundacja Zaczytani podarowała warszawskiemu szpitalowi przy ul. Niekłańskiej. Tym razem półka stanęła na Szpitalnym Oddziale Rachunkowym.

Fundacja Zaczytani.org poza zbieraniem książek i otwieraniem bibliotek na oddziałach szpitalnych prowadzi również program wolontariacki. Codziennie wolontariusze fundacji odwiedzają dzieci w szpitalach w 7 największych miastach w Polsce. Spotkania poświęcone są wspólnemu czytaniu i procesowi bajkoedukacji. Bajkoedukacja to proces, w którym dzieci, dzięki wspólnemu czytaniu, rozmowie i zabawie, oswajają swoje uczucia i emocje.

Punktem kulminacyjnym uroczystego otwarcia biblioteki było spotkanie z Gabrysią Raczyńską. Aktorka przeczytała dzieciom przygody słonia Elmera.

WP

*- Cieszę się, że mogę razem z Fundacją Zaczytani.org przynosić radość małym pacjentom. Wspólne czytanie pozwala im choć na chwilę uciec od, często trudnej, szpitalnej codzienności *- powiedziała Gabrysia Raczyńska.

* - To już 682 biblioteka, którą otworzyła Fundacja Zaczytani.org. Mamy nadzieję, że za kilka lat nasze półki będzie można znaleźć we wszystkich szpitalach w Polsce* - dodała Katarzyna Nawrocka, rzeczniczka prasowa Fundacji Zaczytani.org.

Materiały prasowe
Podziel się

O Fundacji Zaczytani.org:

WP

Zaczytani od 2013 roku promują czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych. Od dwóch lat wolontariusze Fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię. Aby podziękować mieszkańcom, którzy przekazują swoje książki w czasie Wielkiej Zbiórki Książek Fundacja Zaczytani.org ustawia miejskie meble – ławki w kształcie otwartych książek. Każda ławka jest niepowtarzalna, zaprojektowana przez artystę. Część ławek na swoich ambasadorów: znanych aktorów, ludzi kultury i sztuki.

Zaczytani.org w liczbach:
• 1 170 152 zebranych książek
• 682 zaczytane biblioteki
• 2131 punktów zbiórek w całej Polsce
• 46 zaczytanych ławek
• 205 wolontariuszy przeszkolonych z bajkoterapii
• 203 spotkania bajkoterapeutyczne z małymi pacjentami

Polub WP Książki
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP