Trwa ładowanie...

Z rodziną dobrze tylko na zdjęciu? Nowy serial w Audiotece: "Rodzina od kuchni"

Nie od dziś wiadomo, że niesnaski, ukryte żale i całkiem jawne pretensje potrafią zatruć atmosferę niejednego rodzinnego spotkania. Gdy jeszcze pada temat pieniędzy i rodzinnego biznesu, spory rodzeństwa potrafią przybrać wysoką temperaturę. Jak w kuchni!

Aleksandra Hamkało i Michał Czernecki Aleksandra Hamkało i Michał Czernecki Źródło: kapif
d4b3pqe
d4b3pqe

Nowy audioserial Audioteki "Rodzina od kuchni" zaczyna się niewinnie: jest wigilia w Polsce, jak to zwykle bywa zimą w naszym kraju, jest ciemno i deszczowo. Maria i Antonio rozmawiają o przyszłości swojej restauracji Bella Italia, którą prowadzą w Warszawie od lat. Czy już czas przejść na emeryturę i wrócić do rodzinnego Neapolu? Antoniowi marzy się mała nadmorska knajpka... Maria studzi emocje: co z Bellą? Co z latami pracy, które zainwestowali w ten niełatwy biznes?

Para ma trójkę dzieci, czy jedno z nich będzie mogło przejąć rodzinny biznes? Tylko które? "Rodzina od kuchni" to opowieść o tym, jak Antonio i Maria planują wybrnąć z tego trudnego dylematu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gwiazdy piszą książki. I to na potęgę

Ich dzieci to Dominik (w tej roli Michał Czernecki), Patrycja (Aleksandra Hamkało) i Robert (Jakub Sasak). Pierwszy z nich już wspólnie z żoną prowadzi jedną restaurację, czy zatem nie byłby świetnym kandydatem na następcę? Maria zauważa, że jego miejsce z kuchnią polską już teraz ledwo sobie radzi, czy zatem kolejny lokal nie dołożyłby stresu? Patrycja także pracuje w gastronomii, ale jej styl przedsiębiorczości nie odpowiada rodzicom: podąża za trendami, zmienia modele biznesowe co chwila. Nie liczy się dla niej duch miejsca, a aktualne mody i pieniądze.

d4b3pqe

- Miała sushi bar i zmieniła go w burgerownię, a tę w wege fast food i to wszystko w ciągu dwóch lat. Dla niej liczy się to, co modne i co się opłaca. Gdyby przejęła naszą Bellę, to byśmy za rok tu niczego nie poznali - zauważa sceptyczna Maria.

Drugiego syna rodzice postrzegają jako lekkoducha, który nie nadaje się do ciężkiej pracy i nie wie, czym jest prowadzenie biznesu. Kolejny problem jest taki, że przepisanie lokalu na którekolwiek z dzieci budziłoby zaraz napięcia.

- Któremukolwiek z dzieci przekazalibyśmy restaurację, pozostałe miałyby do nas żal. Cokolwiek zrobimy, będą mówić, że to niesprawiedliwe - mówi żona Antonia.

d4b3pqe

Wpadają na plan: wybiorą jedno z trójki dzieci, które przez kilka próbnych tygodni najlepiej poradzi sobie z prowadzeniem Belli Italii. Swój plan obwieszczają rodzinie właśnie podczas wigilijnego spotkania. Dominik (a zwłaszcza jego żona) jest oburzony tym planem - uważa, że z miejsca zasługuje na Bellę, nie musi stawać w szranki z rodzeństwem. Nie może uwierzyć, że rodzice nie wyłączyli z tego "konkursu" Roberta, który nigdzie nie zagrzał na dłużej miejsca.

- Sprawiedliwe? Tato to jest niedorzeczne. Robić konkurs własnym dzieciom? Czy ty nie masz do nas na tyle zaufania, żeby po prostu wskazać, kto poprowadzi Bellę? - mówi zdenerwowany.

Maria ze spokojem tłumaczy, że ma troje dzieci, więc wszystkie z nich mają te same szanse. Patrycja ochoczo na to przystaje: ten pomysł jest na niej okazją do przejęcia rodzinnego biznesu. Także Robert czuje, że to jego czas, by udowodnić rodzinie swoją wartość.

d4b3pqe

Mijają miesiące, konkurs trwa, wszyscy nawzajem się szpiegują i podglądają. Gdy przychodzi moment ogłoszenia wyników, decyzja rodziców jest zaskakująca... Nowe odcinki "Rodziny od kuchni" w każdy poniedziałek. Scenariusz audioserialu napisała Katarzyna Stochalska, za reżyserię odpowiada Ewa Małecki. Słuchacze w produkcji mogą usłyszeć m.in. Krzysztofa Tyńca, Aleksandrę Hamkało, Michała Czerneckiego i Dorotę Chotecką.

Audioteka Licencjodawca
Audioteka Źródło: Licencjodawca

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad serialem "Forst" z Borysem Szycem, omawiamy ostatni film Nicolasa Cage'a, a także pochylamy się nad "The Curse" czyli najbardziej niezręczną produkcją ostatnich lat. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4b3pqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b3pqe