Trwa ładowanie...

XX Targi Książki Historycznej

Prezentacje wydawnictw historycznych, spotkania z autorami i pokazy filmów dokumentalnych to niektóre z wydarzeń zaplanowanych w ramach XX Targów Książki Historycznej, które odbędą się od 24 do 27 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Share
XX Targi Książki HistorycznejŹródło: PAP
d27a5ux

Prezentacje wydawnictw historycznych, spotkania z autorami i pokazy filmów dokumentalnych to niektóre z wydarzeń zaplanowanych w ramach XX Targów Książki Historycznej, które odbędą się od 24 do 27 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. W tym roku Targi po raz trzeci zostaną zorganizowane w nowej siedzibie - Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, jednak - jak informują organizatorzy - w związku z dużym zainteresowaniem wydawców stoiska mają być wyeksponowane na całej powierzchni Arkad.

Na Targach swoją ofertę zaprezentuje ponad 100 wydawnictw. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Salon Bibliotek, na którym swoją ofertę będą prezentować największe biblioteki z całej Polski. Po raz drugi też swój dorobek wydawniczy zaprezentują wydawnictwa muzealne.

Jak zwykle Targom będą towarzyszyć liczne panele dyskusyjne, pokazy filmów dokumentalnych i spotkania z pisarzami m.in. z rosyjskimi autorami książek historycznych Władimirem Bieszanowem i Markiem Sołoninem . Przygotowane zostaną także interaktywne gry i zabawy dla dzieci oraz młodzieży, pokazy grup rekonstrukcyjnych, a także spacery historyczne po Warszawie.

d27a5ux

Na Targi przyjedzie także zespół Percival prezentujący muzykę Słowian i Wikingów, który zagra dwa koncerty, zaprezentuje dawne instrumenty i opowie o dawnej muzyce.Swoją ofertę zaprezentują też wydawcy gier strategicznych i planszowych o tematyce historycznej. W weekend targowy będzie również kursował specjalny tramwaj historyczny, w którym przewodnicy będą opowiadać o historii Warszawy.

Honorowy patronat nad Targami objęli prezydent Bronisław Komorowski oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

d27a5ux
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27a5ux
d27a5ux