W stolicy Chin trwają XIV Międzynarodowe Targi Książki. Bierze w nich udział ponad 1500 wystawców z 50 państw, w tym z Polski.
Polskę na targach w stolicy Chin reprezentują Ars Polona, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz Instytut Książki, który po raz pierwszy zorganizował stoisko informacyjne na największych azjatyckich targach książki.
Na stoisku Instytutu Książki, prócz książek i katalogów, dostępne są informacje na temat możliwości uzyskania wsparcia dla tłumaczeń polskiej literatury. W ostatnich latach na język chiński przetłumaczonych zostało wiele tytułów zarówno polskiej literatury klasycznej, między innymi _ Lalka_ Bolesława Prusa , jak i współczesnej - wiersze Tadeusza Różewicza , Szymborskiej czy _ Prawiek i inne czasy_ Olgi Tokarczuk . Czworo chińskich tłumaczy w 2005 roku uczestniczyło w zorganizowanym przez Instytut Książki I Światowym Kongresie Tłumaczy Literatury Polskiej.
Polska obecność na Pekińskich Targach Książki - w porównaniu z misjami wydawnictw z innych państw europejskich - wypada jednak nader skromnie. W tym roku honorowym gościem targów są Niemcy, które prócz książek na targach w Pekinie proponują spotkania z autorami, panele dyskusyjne i imprezy kulturalne.