Trwa ładowanie...
dvyb6m3
jubileusz

Wydawnictwo Znak istnieje od 50 lat

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wydawnictwo Znak istnieje od 50 lat
(Inne)
dvyb6m3

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia.

Wydawnictwo Znak powstało w 1959 roku jako odpowiedź na apel „Tygodnika Powszechnego”, aby utrwalić w postaci książek dorobek środowiska związanego z nim i miesięcznikiem „Znak”.

- Jubileusz pięćdziesięciolecia będziemy świętować, ciężko pracując i publikując tytuły, które z pewnością ucieszą naszych czytelników. Pięćdziesięciolecie to również cykl wyjątkowych imprez – będą one okazją do spotkania z najwybitniejszymi autorami i twórcami Znaku” – napisał Henryk Woźniakowski, prezes krakowskiej oficyny, w informacji skierowanej do mediów.

dvyb6m3

W roku jubileuszowym zainaugurowana zostanie nowa seria „50 na 50”, która będzie próbą pokazania tego, co zdaniem redaktorów Znaku cenne i intrygujące, a często odrzucone czy po prostu zapomniane.

Od 1959 Znak wydał 1779 książek, które sprzedały się w nakładzie 15 mln egz. Przez ten czas ze Znakiem współpracowało 1655 autorów i tłumaczy. Wśród autorów znaleźć można ośmiu laureatów Nagrody Nike, 13 noblistów i dwóch przyszłych – jak się okazało – papieży.

W 2006 roku „Biblioteka Analiz” i „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” przyznały Społecznemu Instytutowi Wydawniczemu Znak tytuł Wydawcy Roku 2005.

dvyb6m3

Podziel się opinią

Share
dvyb6m3
dvyb6m3