Trwa ładowanie...
biblioteka
23 kwietnia 2010, 13:52

Wydawnictwo Ossolineum chce ustanowić rekord Guinnessa w sprzedaży książek

Wydawnictwo Ossolineum chce ustanowić rekord Guinnessa w sprzedaży książekŹródło: Inne
d113obt
d113obt

Wydawnictwo Ossolineum chce ustanowić rekord Guinnessa w liczbie sprzedanych książek naukowych i popularnonaukowych; akcja ma być prowadzona na czterech dworcach kolejowych w Polsce. Ok. 120 tytułów książek wydawnictwa zostanie wystawionych na stoiskach w halach dworcowych. Ustanawianie rekordu potrwa od 29 maja do 2 czerwca.

Jak powiedziała prezes Wydawnictwa Ossolineum Dobrosława Platt, celem akcji jest promocja wydawnictwa.
- Nawarstwiające się od wielu lat kłopoty finansowe spowodowały, że publikacje wydawnictwa stały się niewidoczne na rynku. Tą akcją chcemy zwrócić uwagę na wydawane przez nas książki - powiedziała prezes.

Książki będą sprzedawane przez sto godzin na dworcach we Wrocławiu, Katowicach, Opolu i Częstochowie. Akcja ruszy 29 maja o godzinie 12 i zakończy się 2 czerwca o godz. 16. Organizatorzy zapowiedzieli, że na otwarciu wrocławskiego stoiska zagra znany muzyk jazzowy Piotr Baron.

Wśród wystawionych pozycji znajdą się zarówno książki wydawane kilka lat temu, jak i najnowsze publikacje.
- Starsze publikacje będą w cenie tzw. taniej książki, a nowsze z konkurencyjnym w stosunku do księgarni rabatem - zapowiedziała Platt.

Wydawnictwo Ossolineum jest najstarszą polską oficyną wydawniczą, która działa nieprzerwanie od 1817 r. Wydaje m.in. serię wydawniczą Biblioteka Narodowa, w której ukazują się klasyczne dzieła literatury polskiej i światowej.W ofercie wydawnictwa znajdują się również książki naukowe i popularnonaukowe z różnych dziedzin humanistyki.

d113obt

Od dłuższego czasu Ossolineum boryka się z problemami finansowymi. Prezes Platt podkreśliła, że powodem złej kondycji finansowej są zadawnione długi przedsiębiorstwa państwowego.
- W trakcie komercjalizacji wydawnictwa nie udało się uzdrowić jego kondycji finansowej - wyjaśniła prezes.
Obecnie właścicielem wydawnictwa jest Fundacja Zakład Narodowy im. Ossolińskich, która jest dotowana przez państwo.

W ostatnim czasie wydawnictwo podjęło kroki zmierzające do wyjścia z zadłużenia. W styczniu 2009 r. m.in. sprzedana została drukarnia.
- Obecnie chcemy skupić się przede wszystkim na działalności edytorskiej - powiedziała prezes.

d113obt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d113obt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj