Trwa ładowanie...
d1ay0c0

Wydawnictwo Literackie zmienia właściciela

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wydawnictwo Literackie zmienia właściciela
(Inne)
d1ay0c0

Osiem lat trwały zabiegi wokół prywatyzacji Wydawnictwa Literackiego. W piątek podpisano umowę, dzięki której jedną z najlepszych polskich oficyn przejęła spółka założona przez pracowników i inwestora strategicznego - Verę Michalski-Hoffmann, współwłaścicielkę Noir sur Blanc.

Przez dziesięć lat Wydawnictwo Literackie ma wpłacić do budżetu państwa - w kwartalnych ratach leasingowych - 7,75 mln zł. W przejęte przedsiębiorstwo musi też zainwestować w ciągu pięciu lat 2,25 mln zł.

Vera Michalski-Hoffmann, która ma w spółce 85 proc. udziałów, zapowiedziała, że profil wydawnictwa zostanie utrzymany. Nie zamierza też łączyć go z Noir sur Blanc. Planuje natomiast zintensyfikowanie działań promocyjnych oraz sukcesywne wzbogacanie oferty WL, które dziś wydaje książki m.in.: Czesława Miłosza, Stanisława Lema, Witolda Gombrowicza, Jerzego Pilcha, Haliny Poświatowskiej i Doroty Terakowskiej.

Wkrótce rozpoczną się też obchody jubileuszu 50-lecia wydawnictwa, odwlekane w oczekiwaniu na podpisanie umowy prywatyzacyjnej. Wydawnictwo Literackie w ubiegłym roku wydało 170 tytułów (600 tys. egz.), a jego obroty wzrosły do 14,3 mln zł.

d1ay0c0

Podziel się opinią

Share

d1ay0c0

d1ay0c0