Trwa ładowanie...

Wydanie Mein Kampf - rusza proces

Wydanie Mein Kampf - rusza procesŹródło: Inne
d4duk7y
d4duk7y

*Przed wrocławskim sądem rozpoczął się proces Marka S., właściciela wydawnictwa XXL, które wydało książkę Adolfa Hitlera Mein Kampf . *
Śledztwo przeciw właścicielowi wrocławskiego wydawnictwa zostało wszczęte w kwietniu 2005 r. Wrocławska prokuratura rejonowa zarzuca mu rozpowszechnianie cudzego utworu bez uprawnienia.

Doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa, czyli złamaniu prawa autorskiego przez Marka S. złożył Kraj Związkowy Bawarii, któremu przekazano prawa autorskie do tego utworu w 1948 r. na podstawie wyroku sądu w Monachium o skonfiskowaniu mienia należącego do Hitlera .

Marek S. ma już za sobą proces z powództwa cywilnego, zakończony ugodą, w której oprócz zakazu druku i rozpowszechniania książki zobowiązał się on do wycofania wydrukowanego nakładu z hurtowni i księgarń na własny koszt. Jak powiedziała Joanna Lassota, reprezentująca Kraj Związkowy Bawarii, Marek S. wysłał list z prośbą o wycofanie Mein Kampf do wszystkich hurtowni i księgarń, którym sprzedał utwór Hitlera .

d4duk7y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4duk7y