Po długim okresie niepewności i oczekiwań ostatecznie największe polskie wydawnictwo – Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. – zostało sprywatyzowane. Akcje WSiP zadebiutowały 3 listopada na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
„- Jak wskazują liczby, jest to niezłe wejście” – podsumował debiut WSiP-u Wiesław Rozłucki, prezes Giełdy.
„- Jest to debiut w podeszłym wieku, gdyż WSiP dochodzi 60-tki, ale firma ma duży potencjał dalszego wzrostu. A giełdowy debiut jest historyczna chwilą – i dla pracowników wydawnictwa, i dla inwestorów i dla całego rynku edukacyjnego w Polsce. Po wejściu na giełdę wpływ WSiP-u na ten rynek jeszcze bardziej się umocni. Mam nadzieję, że spółka będzie rosła w siłę, a akcjonariusze będą żyli dostatniej” – powiedział Jan Rurański, prezes wydawnictwa.
Podczas uroczystości związanej z wprowadzeniem nowej spółki na warszawską Giełdę zaprezentowano podstawowe informacje o firmie.
WSiP publikuje rocznie około 700 tytułów – podręczniki i zeszyty ćwiczeń do wszystkich przedmiotów dla wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, również dla szkół specjalnych i mniejszości narodowych. Wydawnictwo przygotowuje też książki dla cztero-, pięcio- i sześciolatków. WSiP poszerza też systematycznie ofertę przeznaczoną dla studentów. Znaczną część oferty stanowią publikacje dla nauczycieli.
Ponadto WSiP publikuje dziewięć czasopism przedmiotowo-metodycznych, a także jest wydawcą magazynu popularnonaukowego „Świat Nauki”. W ofercie są też publikacje encyklopedyczne przeznaczone przede wszystkim dla uczniów szkół średnich i dla studentów.