Trwa ładowanie...

Wręczono nagrody im. Beaty Pawlak

Wręczono nagrody im. Beaty PawlakŹródło: Inne
d3pjtfw
d3pjtfw

* Artur Domosławski i Cezary Michalski zostali laureatami tegorocznej nagrody imienia Beaty Pawlak. Nagrody wręczono w piątek w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego.*

Artur Domosławski nagrodzony został za książkę Ameryka zbuntowana , a Cezary Michalski - za cykl tekstów Listy z Ameryki drukowany na łamach „Dziennika” w 2008 roku.

Nagroda jest przyznawana każdego roku w rocznicę śmierci Beaty Pawlak za publikację na temat innych kultur, religii i cywilizacji wydaną w języku polskim w okresie od 1 lipca poprzedniego roku do 30 czerwca br.

W ten sposób wypełniana jest ostatnia wola dziennikarki i pisarki, która w 2002 r. zginęła w zamachu terrorystycznym na Bali. Ustanowiony jej testamentem Fundusz powierzony został Fundacji im. Stefana Batorego.

d3pjtfw

W poprzednich latach laureatami nagrody zostali: Joanna Bator za książkę Japoński wachlarz , Anna Fostakowska za tekst Spuść oczy, płacz („Gazeta Wyborcza”, 2003), Piotr Kłodkowski za cykl artykułów Doskonały smak orientu (2004), Beata Pawlikowska , nagrodzona za książkę Blondynka na Kubie. Na tropach prawdy i Ernesta Che Guevary (2006), Paweł Smoleński za książkę Izrael już nie frunie (2006), Andrzej Stasiuk za książkę Jadąc do Babadag (2004) i Mariusz Szczygieł nagrodzony za książkę Gottland (2006).

Wręczeniu nagrody towarzyszy zwykle wystawa zdjęć oraz dyskusja panelowa na tematy związane ze współistnieniem i porozumiewaniem się kultur i cywilizacji.

Tegorocznej uroczystości towarzyszyła dyskusja „Ameryka polskim okiem widziana” z udziałem Agaty Bielik-Robson, Artura Domosławskiego , Pawła Lisickiego, Cezarego Michalskiego i Jacka Żakowskiego oraz pokaz zdjęć Północ-Południe - Roberta Stefanickiego.

d3pjtfw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pjtfw