Trwa ładowanie...

Włoski sukces „Emigrantów”

Włoski sukces „Emigrantów”Źródło: Inne
d381qtb
d381qtb

Długą, gorącą owacją na stojąco zakończyła się w środę wieczorem w rzymskim teatrze Sala Uno premiera „Emigrantów” Sławomira Mrożka z udziałem Piotra Adamczyka.

Polski aktor, bardzo znany we Włoszech dzięki roli Jana Pawła II, po raz pierwszy zagrał we włoskim teatrze, i to po włosku. Grał brawurowo wzbudzając zachwyt widzów.

Reżyserem spektaklu jest Fabio Omodei, a wraz z Piotrem Adamczykiem, który wcielił się w postać prostego robotnika, wystąpił Paolo Alessandri.

Widzowie niezwykle żywiołowo reagowali na grę polskiego aktora, zwłaszcza w pierwszej, ocierającej się o komedię części sztuki. Włosi, którzy znali aktora wyłącznie z majestatycznej, pamiętnej roli Karola Wojtyły, zobaczyli go teraz po raz pierwszy w niezwykłej kreacji, pozwalającej zaprezentować także jego talent komediowy.

d381qtb

Adamczyk świetnie dał sobie radę z włoskim tekstem.

Jednym z najbardziej przejętych widzów był Giacomo Battiato, reżyser dwóch filmów o Janie Pawle II z udziałem Adamczyka.
– Piotr był doskonały, jestem bardzo poruszony – powiedział Battiato.

Zainteresowanie spektaklem było ogromne, od dawna nie było już żadnych zaproszeń. Widzowie z trudem zmieścili się w małej sali teatralnej. Organizatorzy przyznali, że musieli odmówić wielu osobom, które chciały zobaczyć spektakl.

Sztuka została zaprezentowana w ramach międzynarodowego festiwalu teatralnego odbywającego się w Wiecznym Mieście i już została uznana za jedno z jego najważniejszych wydarzeń. Był to spektakl pokazowy, propozycja dla włoskich teatrów. Wiadomo, że niektóre z nich wyraziły zainteresowanie wystawienia „Emigrantów” z polskim aktorem na swojej scenie.

d381qtb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d381qtb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj