Trwa ładowanie...
włochy
23 kwietnia 2010, 13:30

Włosi piszą, ale nie czytają

Włosi piszą, ale nie czytająŹródło: Inne
d32udce
d32udce

40 procent Włochów przyznaje się do pisania bądź napisania kiedyś wierszy.

Przeciętny Włoch czyta zaledwie cztery książki rocznie - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Eures - włoski instytut badawczy i gospodarczy.

Sondaż przeprowadzono wśród ponad 1200 Włochów.

Okazało się, że trudno byłoby zaliczyć Włochów do pożeraczy książek: Włoszki czytają przeciętnie 4,1 książki rocznie, a Włosi - 3,5. Najwięcej książek czytają mieszkańcy środkowych Włoch - 4,9 książki rocznie; najmniej - na północy, gdzie na jednego Włocha przypada średnio 3,9 książki w ciągu roku.

74 procent badanych podkreśla, że czytałoby więcej, gdyby miało na to czas. Najbardziej cenią sobie Włosi powieści.

Ale 55 procent na pierwszym miejscu stawia eseistykę, poezję, kryminały, horrory oraz literaturę faktu i humor. Dla nich powieści sytuują się na końcu listy gatunków ulubionej lektury.

Co roku na zakup książek Włosi wydają 2,2 mld euro.

Większość książek kupują w księgarniach, zaś 25 procent książkowych zakupów dokonują w kioskach z gazetami. We Włoszech wydawcy prasy i domy wydawnicze dość często dołączają książki do dzienników lub tygodników.

d32udce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32udce

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj