Trwa ładowanie...
d1nbmm4
książka
28 kwietnia 2010, 14:57

Wojak dobry na wszystko

d1nbmm4
d1nbmm4

Plebiscyt na Najśmieszniejszą Książkę Świata rozstrzygnięty!!!

W najnowszym Przekroju ukazała się właśnie lista zwycięzców tego plebiscytu, rozpoczętego dokładnie miesiąc temu, przy współudziale radiowej Trójki. Liderem została książka Jarosława Haszka: Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej.

Za prawdziwą sensację plebiscytu uznano drugie miejsce książki * Piotrek zgubił dziadka oko...* Lucyny Legut. Książka wyrosła na bestseller w chwili gdy Agata Buzek poinformowała telewidzów, że jest to ulubiona lektura całej rodziny premiera.

Następne pozycje zajęli kolejno:

  • Jerome K. Jerome: Trzech panów w łódce -195 głosów
  • Joseph Heller: Paragraf 22 - 170 głosów
  • Sempe/Goscinny: Rekreacje Mikołajka - 152 głosy
  • Miguel de Cervantes: Don Kichot - 140 głosów
  • Karol Dickens: Klub Pickwika - 90 głosów
  • Joanna Chmielewska: Lesio - 83 głosy
  • Edward Redliński: Konopielka - 81 głosów
  • Franciszek Rabelais: Gargantua i Pantagruel - 80 głosów Na dalszych, nie numerowanych miejscach znaleźli się między innymi Konstanty I. Gałczyński z książką Teatrzyk Zielona Gęś, Helen Fiedling z Dziennikiem Bridget Jones oraz Aleksander Fredro z Zemstą.
d1nbmm4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nbmm4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj