Trwa ładowanie...

Wkrótce poznamy najlepsze książki historyczne 2011 roku

Plebiscyt „Historia Zebrana” wchodzi w finałową fazę. Spośród 21 pozycji, wyłonionych przez jury i tysiące internautów, wybierzemy najlepsze książki historyczne 2011 roku

Wkrótce poznamy najlepsze książki historyczne 2011 rokuŹródło: "__wlasne
d4h5sjf
d4h5sjf

Plebiscyt „Historia Zebrana” wchodzi w finałową fazę. Spośród 21 pozycji, wyłonionych przez jury i tysiące internautów, wybierzemy najlepsze książki historyczne 2011 roku.

– Rynek książki historycznej ma się bardzo dobrze. Każdego miesiąca na adres naszej redakcji otrzymujemy informację o ponad stu nowościach historycznych. Jak odnaleźć się w tym bogactwie? Postanowiliśmy w tym pomóc Czytelnikom – wyjaśnia Michał Świgoń z portalu historycznego Histmag.org,jeden z koordynatorów przedsięwzięcia.

Przez cały 2011 rok internauci oraz członkowie jury - dziennikarze, recenzenci i naukowcy – wyłonili spośród nadesłanych zgłoszeń 21 najlepszych tytułów w 3 kategoriach: „Okiem badacza” (książki przeznaczone przede wszystkim dla historyków), „W rolach głównych” (biografie, wspomnienia) i „Historia niebanalna” (publikacje popularyzujące wiedzę historyczną w sposób nietuzinkowy).

- Wybór niejednokrotnie był bardzo trudny, decydowały ułamki punktów lub niewielka liczba głosów - opowiada Sławomir Krempa z redakcji wortalu literackiego Granice.pl. - Bardzo cieszy nas wysoki poziom zgłaszanych publikacji i duże zainteresowanie internautów. To znak, że książka historyczna ma się całkiem nieźle - dodaje.

Na najciekawsze książki można zagłosować do 7 marca na stronie: http://www.historiazebrana.pl/ , tam też znajdują się dokładne informacje o wyróżnionych tytułach. Dla osób głosujących organizatorzy przewidzieli nagrody.* Wyniki plebiscytu poznamy 15 marca.*

d4h5sjf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h5sjf