Trwa ładowanie...

Witaj Polsko! - pierwszy podręcznik do polskiego dla niemieckich uczniów

Witaj Polsko! - pierwszy podręcznik do polskiego dla niemieckich uczniówŹródło: Inne
d3bme3b
d3bme3b

Witaj Polsko! - taki tytuł nosi pierwszy w zjednoczonych Niemczech podręcznik do nauki języka polskiego jako języka obcego w szkołach średnich, który właśnie ukazał się nakładem wydawnictwa Universum z Wiesbaden.

Jak poinformował PAP Andrzej Kaluza z Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich (DPI - Deutsches Polen-Institut) w Darmstadt, podręcznik jest skierowany do uczniów klas VIII-XII. W skład kompletu wchodzą dwa podręczniki, książka do gramatyki i płyta CD. Treść pojedynczych lekcji jest zgodna z wymogami egzaminu EPA (język polski jako język obcy). Zeszyt do ćwiczeń jest jeszcze w trakcie opracowania.

Autorkami podręcznika, pod redakcją prof. Eriki Worbs z Uniwersytetu w Moguncji, są dr Ewa Bagłajewska-Miglus i Renata Szpigiel. Projektem kierował dr Matthias Kneip z DPI.

Projekt został zrealizowany dzięki dotacjom niemieckiego rządu federalnego oraz środkom Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

d3bme3b

- Podręczniki szkolne do nauki języka hiszpańskiego, francuskiego, rosyjskiego czy włoskiego są już od lat dostępne na niemieckim rynku; takiego podręcznika do nauki języka polskiego jednak dotychczas brakowało - powiedział Kaluza.

Jego zdaniem, choć liczba osób uczących się języka polskiego w szkołach niemieckich jest na razie niewielka, to dobra znajomość tego języka jest pozytywnie postrzegana na niemieckim rynku pracy.
- Kontakty gospodarcze Niemiec z Polską stale zwiększają się i coraz więcej firm szuka pracowników ze znajomością języka polskiego - dodał Kaluza.

d3bme3b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bme3b