Trwa ładowanie...
jeżycjada
23-04-2010 13:23

Wiosna dobra dla Trolli

Wiosna dobra dla TrolliŹródło: Inne
d19t3t5

Zapowiadana od jesieni zeszłego roku 15. już część popularnego cyklu powieści Małgorzaty Musierowicz Jeżycjada pt.: Język Trolli ukaże się dopiero na wiosnę. Premiera ma się odbyć w maju.

Małgorzata Musierowicz zarzekała się dwa lata temu, że Kalamburka jest książką ostatecznie zamykającą Jeżycjadę. Błagania czytelników przyniosły efekt - wydawnictwo Akapit Press opublikuje następną część cyklu. W zeszłym roku książka była już prawie gotowa, ale autorka postanowiła wprowadzić zmiany.

Zabieg ten nie jest, jak wielu mogłoby sądzić, zabiegiem marketingowym, a staraniem autorki o zachowanie klimatu serii oraz o to, by książka była optymistyczną i żartobliwą.

d19t3t5

Nie wiadomo jeszcze, kto jest bohaterką Języka Trolli. Na okładce, gdzie zazwyczaj sportretowana jest główna bohaterka, przedstawiono ciemnowłosą, brązowooką dziewczynę w zielonym kapeluszu. Można więc przewidywać, że nowa powieść nie będzie opowiadać o losach bohaterek kilku ostatnich części - ani o blondynce Pyzie, ani o szarookiej Laurze.

Małgorzata Musierowicz adresuje swoje książki do młodych dziewczyn, jednak wśród jej zagorzałych czytelników można znaleźć osoby w każdym wieku, mężczyzn i kobiety.

Fani Jeżycjady twierdzą, że przyciąga ich emanujące z kart tych książek ciepło, że znajdują w nich wizję prawdziwej, kochającej się i rozumiejącej rodziny, czyli to, czego tak często brakuje im w rzeczywistości.

d19t3t5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19t3t5