Trwa ładowanie...

Więźniowie i aktorzy opowiadają dzieciom bajki

Więźniowie i aktorzy opowiadają dzieciom bajkiŹródło: Inne
d3qyipp
d3qyipp

Więźniowie z poznańskiego Aresztu Śledczego nagrywali dla swoich dzieci bajki z aktorem znanym między innymi z serialu „Na dobre i na złe”.

Szelmostwa Lisa Witalisa Jana Brzechwy z udziałem więźniów z Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Poznaniu i aktora Bartosza Opani - to prezent dla dzieci aresztantów. Książka z dedykacją ojca i aktora wraz z nagraniem na wideo lub dvd trafi do każdego dziecka podczas widzenia osadzonego z rodziną lub zostanie przesłana pocztą na wielkanocnego zająca. Pomysłodawcą akcji jest Krajowe Stowarzyszenie Resocjalizacji, Areszt Śledczy i Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu.

W świetlicy urządzono specjalne studio nagraniowe, więźniowie przygotowali dekorację, a nawet maski i rekwizyty. Przez tydzień ćwiczyli czytanie, tak by od razu z Bartoszem Opanią, aktorem znanym m.in. jako doktor Latoszek z serialu „Na dobre i na złe”, rozpocząć nagranie.

Bartosz Opania, jak się przyznał, po raz pierwszy był w takim miejscu. Nie ominęła go też kontrola kieszeni i sprawdzenie wykrywaczem metalu. Przy wejściu musiał zostawić nawet telefon komórkowy.

Prace nad przygotowaniem nagrania trwały tydzień.

d3qyipp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qyipp

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj