Trwa ładowanie...
do6tb4k

"Wiem, co to jest książka", czyli Teatr Pinokio propaguje czytelnictwo

Akcję dla dzieci i rodziców pod hasłem "Wiem, co to jest książka" rozpoczyna Teatr Pinokio w Łodzi. Zapraszając całe rodziny do wspólnego spotkania z książką, teatr chce propagować czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców.

Share
do6tb4k

Akcję <a href="https://ksiazki.wp.pl/dla-dzieci-6148010369164929c">dla dzieci</a> i rodziców pod hasłem "Wiem, co to jest książka" rozpoczyna Teatr Pinokio w Łodzi. Zapraszając całe rodziny do wspólnego spotkania z książką, teatr chce propagować czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców.

Na pierwszym spotkaniu 27 lutego pracownicy "Pinokia" przybliżą wiersze Juliana Tuwima z książki "Tuwim. Wiersze dla dzieci" wydawnictwa Wytwórnia i opowiedzą o ilustracjach Małgorzaty Gurowskiej i Marty Ignerskiej.

W ramach akcji dzieci i rodzice będą mieli okazję wziąć też udział w warsztatach "Zaprojektuj wagon", a spotkanie zakończy koncert "Urok Tuwima" w ramach cyklu "Pinokio na dobranoc".

Zdaniem Małgorzaty Loeffler z "Pinokia", która będzie współprowadzącą spotkanie, celem projektu "Wiem, co to jest książka" jest popularyzowanie literatury i czytelnictwa wśród dzieci oraz ich rodziców.

"Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że książki nie tylko poszerzają wyobraźnię dziecka, ale uczą też twórczego myślenia, ułatwiają odkrywanie świata. Do dyskusji o książce zapraszamy całe rodziny, pedagogów, psychologów i wszystkich tych, dla których książka jest ważna" - zaznaczyła.

do6tb4k

Akcja ma popularyzować także współczesną ilustrację w literaturze dla dzieci. Teatr Pinokio od kilku lat współpracuje z ilustratorkami: Martą Ignerską, Grażką Lange, Aleksandrą Woldańską-Płocińską czy Aleksandrą Cieślak.

Pierwsze wydanie książki "Tuwim. Wiersze dla dzieci", będącej zbiorem 28 wierszy dla dzieci Juliana Tuwima, było graficznym przełomem na rynku książek dla dzieci. Do współpracy zaproszono wówczas najbardziej utalentowane, ale i debiutujące ilustratorki. W 2008 roku wydawnictwo to zdobyło jedną z najważniejszych międzynarodowych nagród Bologna Ragazzi Award w kategorii poezja oraz Wyróżnienie Specjalne w konkursie Polskiej Sekcji IBBY "Książka Roku 2008".

Spotkania w ramach akcji "Wiem, co to jest książka" będą odbywały się raz w miesiącu przed spektaklami w cyklu "Pinokio na dobranoc" (w każdy ostatni czwartek miesiąca). Tym cyklem teatr chce powrócić do tradycji grania wieczornych spektakli dla całych rodzin.
Towarzyszyć im będą warsztaty, na których uczestnicy wraz z prowadzącymi będą przygotowywać tematyczną paczkę dla dzieci z różnych stron świata. Każdy, kto weźmie udział w warsztatach otrzyma kwit z potwierdzeniem wysyłki. Osoby, które zbiorą pięć potwierdzeń do końca sezonu artystycznego 2013/2014, otrzymają bezpłatne wejściówki na spektakle z repertuaru "Pinokia" ważne do końca roku. **

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronie www.teatrpinokio.pl.

do6tb4k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do6tb4k
do6tb4k