Trwa ładowanie...
tolkien
23-04-2010 13:32

Wielki festiwal Tolkienowski

Wielki festiwal TolkienowskiŹródło: Inne
d24fcck
d24fcck

Próba ustanowienia rekordu Guinnessa w jak najdłuższym czytaniu dzieł autora Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena oraz nauka stworzonego przez tego pisarza języka elfów, to niektóre atrakcje towarzyszące III konferencji inspirowanej życiem i twórczością Tolkiena , która odbędzie się 15 maja w Głogowie (Dolnośląskie).

"Imprezy związane z konferencją tolkienowską potrwają w Głogowie przez cały maj, a w tym roku przyświeca nam pytanie, czy to koniec świata baśni?" - powiedział we wtorek PAP Waldemar Hass, współorganizator przedsięwzięcia.

Cykl imprez, których głównym bohaterem jest J.R.R. Tolkien , rozpocznie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie już 12 maja, od Baśniowego Maratonu Filmowego. "Po takim wstępie jego uczestnicy będą omawiać kondycję współczesnych bajek i spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy świadkami zmierzchu tradycyjnych baśni" - powiedział Hass.

Wyjaśnił, że dyskusję na ten temat przewidziano podczas planowanej na 15 maja III głogowskiej konferencji inspirowanej życiem i twórczością Tolkiena . Tego samego dnia odbywać się będą warsztaty pod hasłem "Quenejski dla opornych", czyli język elfów w XXI wieku.

d24fcck

Podstaw stworzonego przez autora Władcy Pierścieni języka elfów będzie uczył miłośnik Tolkiena - Michał Franczak. "W bardzo prosty sposób zapoznamy wszystkich chętnych z tajnikami języka elfickiego. Będzie można się przekonać, że stworzony przez genialnego pisarza język nie jest martwy i można się nim posługiwać, choć jest ponoć trudniejszy nawet od japońskiego" - powiedział Franczak. Wśród zaplanowanych w tym roku w Głogowie imprez dla miłośników Tolkiena znalazła się np. gra terenowa pod hasłem "Baśń o końcu świata" i warsztaty artystyczne "Las Entów". Przez całym maj w głogowskich szkołach w akcji "Tolkien dla początkujących" promowane będzie czytelnictwo.

Natomiast 26 maja odbędę się potyczki tolkienowskie oraz podjęta zostanie próba ustanowienia rekordu Guinnessa w jak najdłuższym czytaniu Tolkiena . "Do czytania jego prozy zapraszamy wszystkich chętnych" - zapewnił Hass.

d24fcck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24fcck