Trwa ładowanie...

Wiedza o nim warta jest 20 tys. zł! A ty znasz odpowiedź?

Pytania w "Milionerach" zawsze dostarczają sporo wrażeń. Pani Ewa szła przez program niczym burza. Jedno z jej zadań dotyczyło znanego reportażysty, który fakt ten odnotował na Instagramie. Wiedza o nim warta była 20 tys. zł.

Jedno z pytań w "Milionerach" dotyczyło pasji Mariusza SzczygłaJedno z pytań w "Milionerach" dotyczyło pasji Mariusza SzczygłaŹródło: AKPA
djnbeuh
djnbeuh

Pani Ewa sprawnie radziła sobie z kolejnymi pytaniami zadawanymi w "Milionerach". Jedno z nich dotyczyło Mariusza Szczygła. Podesłał mu je fan, a reportażysta podzielił się pytaniem poprzez Instastories: "Dziękuję za wiadomość. Ponoć wiedza o mnie warta jest 20 tys. zł!" - napisał. A pytanie, które usłyszała zawodniczka, brzmiało:

Mariusz Szczygieł to ceniony reportażysta i pisarz, a także znany:

a) Czechofob

b) Czechofil

djnbeuh

c) Czechifita

d) Czechozoik

Pani Ewa była pewna, że Szczygieł nie jest "czechofobem". I słusznie. W końcu autor "Zrób sobie raj" to nieuleczalny czechofil. - Zaznacz proszę odpowiedź B – powiedziała i dzięki temu mogła grać o gwarantowane 40 tys. zł.

Zobacz: Prolog: Mariusz Szczygieł o historiach z nowej książki

Tu sytuacja okazała się bardziej skomplikowana, bo kobieta nie czuła się mocna z geografii.

Indochiński przechodzi w Malajski. Co w co?

a) Półwysep w półwysep

djnbeuh

b) Archipelag w archipelag

c) Rząd w rząd

d) Monsun w fen

Uczestniczka poprosiła o koło ratunkowe - zostały jej odpowiedzi A i C. - Na początku powiedziałam, że to na pewno nie rząd w rząd - zauważyła. - Zaznacz odpowiedź A – zadecydowała. I udało się jej trafić! Przy kolejnym pytaniu znów nie była pewna odpowiedzi. Grała już o 75 tys. zł:

djnbeuh

Który to trzeci w kolejności król Polski?

a) Kazimierz I Odnowiciel

b) Bolesław II Szczodry

c) Bolesław III Krzywousty

d) Mieszko III Stary

Zadzwoniła do przyszłego teścia, ale ten nie umiał jej pomóc. Strzeliła... I znów miała szczęście. Wybrała prawidłową odpowiedź, którą był wariant B -  Bolesław II Szczodry.

Kiedy pani Ewa usłyszała kolejne pytanie, ucieszyła się.

Czego najwięcej jest w składzie chemicznym bursztynu? - zapytał ją Hubert Urbański.

a) Tlenu

djnbeuh

b) Wodoru

c) Siarki

d) Węgla

- To jest pytanie, na które powinnam znać odpowiedź, bo pochodzę ze Świnoujścia i pracowałam nawet w sklepie z bursztynem – stwierdziła. Niestety pewność siebie ją zgubiła. Zaznaczyła A - Tlen. Powinna była jednak wybrać odpowiedź D - Węgla. Pani Ewie nie udało się zdobyć 125 tys. zł i pozostała na gwarantowanych 40 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djnbeuh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djnbeuh