WP

Więcej zaproszeń niż jest miejsc na galę Paszportów "Polityki" za rok 2018

We wtorek o 20.15 rozpocznie się gala wręczenia Paszportów "Polityki". W tym roku impreza odbędzie się w Teatrze Polski w Warszawie, który może pomieścić 700 widzów. To o 500 mniej niż rozesłanych zaproszeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tegoroczną galę wręczenia Paszportów "Polityki" poprowadzą Grażyna Torbicka i redaktor naczelny tygodnika Jerzy Baczyński
Tegoroczną galę wręczenia Paszportów "Polityki" poprowadzą Grażyna Torbicka i redaktor naczelny tygodnika Jerzy Baczyński (East News)
WP

W tym roku zwycięzcy Paszportów zostaną wyłonieni po raz 26. Wieczór poprowadzą Grażyna Torbicka oraz Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika "Polityka".

ZOBACZ TEŻ: Grażyna Torbicka zdradziła, które polskie aktorki ceni najbardziej

WP

Gala wręczenia prestiżowych nagród w dziedzinie kultury odbędzie się nie jak dotychczas w Teatrze Wielkim, a w Teatrze Polskim. Zmiana lokalizacji miała zostać podyktowana charakterem imprezy, na której dochodzi do politycznych wystąpień. Tak, jak to miało miejsce w zeszłym roku.

Jak udało się nam ustalić, zanim nastąpiła zmiana lokalizacji imprezy, na tegoroczną galę rozesłano tradycyjnie 1 200 zaproszeń. A to o 500 więcej niż jest w stanie pomieścić Teatr Polski. Na widowni obiektu może zasiąść 700 widzów.

Paszporty "Polityki" przyznawane są w 7 kategoriach: film, teatr, literatura, muzyka popularna, muzyka poważna, sztuki wizualne i kultura cyfrowa. W tej ostatniej nagroda zostanie przyznana po raz trzeci. Poniżej prezentujemy pełną listę nominowanych:

FILM:

Agnieszka Smoczyńska
Joanna Kulig
Olga Chajdas

WP

TEATR:

Marta Górnicka
Anna Karasińska
Weronika Szczawińska

LITERATURA:

Łukasz Zawada
Małgorzata Rejmer
Olga Drenda

MUZYKA POPULARNA:

Krzysztof Zalewski
Dawid Podsiadło
Jan Emil Młynarski

MUZYKA POWAŻNA:

Aleksander Nowak
Jakub Józef Orliński
Tomasz Ritter

WP

SZTUKI WIZUALNE:

Rafał Milach
Diana Lelonek
Martyna Czech

KULTURA CYFROWA:

panGenerator
Juggler Games
11 bit studios

Pełną listą zeszłorocznych zwycięzców Paszportów "Polityki" można zapoznać się tutaj.

Polub WP Książki
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP