Trwa ładowanie...
d1er09j

Wiceminister rozbawił hatakumbą pół Polski, Henryk Sawka rozbawi całą

”Hatakumba w rysunkach” to seria najnowszych prac Henryka Sawki, ilustrujących życie w Polsce w ostatnich miesiącach. Nie wygląda na to, żebyśmy mieli przestać kłócić się o politykę. Jest za to szansa, że satyryczny obrazek, jako komentarz do narodowych sporów, może mieć zbawczą moc rozładowywania napięć. Warto to sprawdzić.
Share
Oryginalne prace Henryka Sawki można zobaczyć w autorskiej galerii w Szczecinie.
Oryginalne prace Henryka Sawki można zobaczyć w autorskiej galerii w Szczecinie.Źródło: Radek Kurzaj/HS concept
d1er09j

Sawka, znakomity polski rysownik i satyryk, wnikliwy obserwator sceny politycznej i obyczajów Polaków nie narzeka na czasy, w których żyjemy, dla niego są wybitnie inspirujące.

    Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Henryk Sawka

Wielu słów tu nie trzeba, język Sawki nie wymaga objaśnień.

d1er09j

Hatakumbę powołał do życia wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. We wrześniu tego roku na swoim Facebooku podzielił się nagraniem wideo z programu TVP Info, którego był gościem. Tematem rozmowy były budzące wielkie emocje reparacje wojenne. Szef komisji weryfikacyjnej dodał od siebie komentarz, pisząc o ”niemieckiej hatakumbie”. Na reakcję Internetu nie musiał długo czekać. Rozbawił wtedy pół Polski. ”Hatakumba w rysunkach” ma szansę rozbawić całą.

Tak o Henryku Sawce pisze w słowie wstępu do książki Marek Przybylik: ”Drwi, kpi, uwypukla. Smaga, chłoszcze, szydzi i dworuje, a gdy nachodzi go wena, to nawet wyzłośliwia się i naigrywa. Ku uciesze ludu czytającego ze zrozumieniem oraz oglądającego (też ze zrozumieniem) kreskę (...).
Zatem - dobrej zabawy.

  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

_”Hatakuba w rysunkach”, Henryk Sawka, wydawnictwo Sonia Draga.

d1er09j

Obejrzyj też: #dziejesiewkulturze

d1er09j

Podziel się opinią

Share
d1er09j
d1er09j