Trwa ładowanie...

Warszawskie Targi Książki będą kontynuowane

Share
Warszawskie Targi Książki będą kontynuowaneŹródło: Książki WP
d3ddvjz

Warszawskie Targi Książki, konkurencyjna wobec Międzynarodowych Targów Książki impreza, która po raz pierwszy odbyła się w tym roku, będzie kontynuowana w latach przyszłych. Jej organizatorzy planują zorganizowanie w stolicy wiosennego festiwalu książki.

W tym roku miał miejsce pierwszy etap walki o majową imprezę wydawniczą w Warszawie. Bunt wydawców przeciwko Ars Polonie, firmie, która od 55 lat organizuje Międzynarodowe Targi Książki (MTK), doprowadził do powstania nowej imprezy - Warszawskich Targów Książki (WTK). Wyniki majowego starcia konkurencyjnych imprez są następujące: WTK - 28 tys., MTK - 36,5 tys. zwiedzających. W obu imprezach wzięło udział po około 300 wydawców. Obserwatorzy rynku uważają, że w Warszawie nie ma miejsca na dwie tak duże imprezy wydawnicze, zwłaszcza jeżeli obie będą się odbywały w maju i w tym samym miejscu - Pałacu Kultury i Nauki.

Spółka WTK (60 proc. udziałów wydawców, 40 proc. w posiadaniu firmy Murator Expo) podjęła już decyzję, że w przyszłym roku WTK odbędą się w PKiN w dniach 12-15 maja 2011. Rezerwacja sal w PKiN została już dokonana - ogłoszono na czwartkowej konferencji prasowej.
- Chcemy, aby spółka WTK miała formułę otwartą, co oznacza, że zapraszamy do niej wszystkich zainteresowanych wydawców - powiedział Rafał Skąpski z zarządu WTK.

Jacek Oryl z Muratora podkreślił, że przyszłoroczne ceny dla wystawców mogą być nawet nieco niższe niż w tym roku, kiedy WTK oferowało stanowiska wystawiennicze za cenę o 20 proc. niższą niż Ars Polona.

d3ddvjz

W zamierzeniu organizatorów 2 WTK będą miały bogatszy, niż przy pierwszej edycji imprezy, program towarzyszących targom spotkań, promocji, paneli. Osią tematyczną imprezy będą nadal nowe technologie, utrzymana też zostanie formuła prezentacji internetowych towarzyszących realnym targom.

WTK nawiązały już współpracę z władzami stolicy i planują wspólne zorganizowanie wiosennego Festiwalu Ksiązki i Literatury - cyklu wydarzeń w Warszawie, które rozpoczynałyby się 23 kwietnia, w Światowym Dzień Książki a kończyły czerwcowym kiermaszem na Mariensztacie. Kulminacją festiwalu byłyby Warszawskie Targi Książki.

d3ddvjz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ddvjz