Trwa ładowanie...
d4m0vry
warszawa

WARSZAWA: Spotkanie z tłumaczami książek Roberto Bolaño

W środę, 11 września o godzinie 18:00 w klubokawiarni PaństwoMiasto tłumacze książek Roberto Bolaño Katarzyna Okrasko i Tomasz Pindel  opowiedzą o zbiorze opowiadań „Dziwki morderczynie” oraz o życiu latynoamerykańskiego pisarza. Rozmowę w kontekście 10. rocznicy śmierci autora, przypadającej na 2013 rok, poprowadzi Piotr Kofta, dziennikarz tygodnika Wprost.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WARSZAWA: Spotkanie z tłumaczami książek Roberto Bolaño
(Elibri)
d4m0vry

*W środę, 11 września o godzinie 18:00 w klubokawiarni PaństwoMiasto tłumacze książek Roberto Bolaño Katarzyna Okrasko i Tomasz Pindel opowiedzą o zbiorze opowiadań „ Dziwki morderczynie ” oraz o życiu latynoamerykańskiego pisarza. Rozmowę w kontekście 10. rocznicy śmierci autora, przypadającej na 2013 rok, poprowadzi Piotr Kofta, dziennikarz tygodnika Wprost. *

Roberto Bolaño określany jest mianem jednego z najwybitniejszych pisarzy latynoamerykańskich swojego pokolenia. Zdobył sławę dopiero po śmierci przede wszystim jako autor monumentalnych powieści, ale jest również autorem krótkich tekstów literackich zebranych w tomie „Dziwki morderczynie”. Jak życie Roberto Bolaño wpłynęło na jego twórczość i jak zdobył uznanie czytelników na całym świecie, co wyróżnia jego pisarski styl? Na te i inne pytania odpowiedzą tłumacze jego książek Katarzyna Okrasko i Tomasz Pindel oraz Piotr Kofta z tygodnika Wprost.

" Dziwki morderczynie " to zbiór niejednorodny, w którym kryją się zarówno opowiadania gawędziarskie, opowieści o losach zwykłych ludzi, jak i teksty fantastyczne, wkraczające na teren czarnej magii. To już ostatnia z książek Bolaño, która zostanie wydana przez wydawnictwo MUZA. Do tej pory ukazały się również: „Dzicy detektywi”, "2666", „Monsieur Pain”, „Gwiazda daleka”, „Amulet”, „Trzecia Rzesza”, „Literatura faszystowska w obu Amerykach", „Rozmowy telefoniczne" i „Lodowisko".

d4m0vry

Spotkaniu z tłumaczami towarzyszyć będzie inauguracja wystawy okładek książek Bolaño, które do tej pory ukazały się na polskim rynku. Przez dwa tygodnie goście PaństwoMiasto będą mogli obejrzeć 10 okładek według projektu Elżbiety Chojnej, która nawiązała graficznie do surrealistycznych motywów pojawiających się w twórczości autora. Na wystawie znajdą się również wybrane fragmenty z książek Bolaño: zaskakujące, nostalgiczne i zabawne. Dla wszystkich odwiedzających czeka niespodzianka – kody rabatowe na wszystkie dostępne na rynku książki Bolaño.


Miejsce spotkania: PaństwoMiasto, ul. Andersa 29, Warszawa


Termin spotkania: 11.09.2013, 18.00

Czas trwania wystawy: 11.09-25.09.2013

d4m0vry

Podziel się opinią

Share

d4m0vry

d4m0vry