Trwa ładowanie...

WARSZAWA: Spotkanie z Nikodemem Pałaszem , autorem "Brudnej gry"

Wydawnictwo Muza SA oraz MiTo art.café.books zapraszają na spotkanie z Nikodemem Pałaszem, autorem „Brudnej gry”, pierwszego polskiego kryminału w świecie profesjonalnego tenisa. Spotkanie odbędzie się 29 stycznia o godz 18:00.

WARSZAWA: Spotkanie z Nikodemem Pałaszem , autorem "Brudnej gry"Źródło: Elibri
d2b9sdt
d2b9sdt

Wydawnictwo Muza SA oraz MiTo art.café.books zapraszają na spotkanie z Nikodemem Pałaszem , autorem „ Brudnej gry ”, pierwszego polskiego kryminału w świecie profesjonalnego tenisa. Spotkanie odbędzie się 29 stycznia o godz 18:00.

Nikodem Pałasz (w środowisku sportowym znany jako Nikodem Jaworski), od wielu lat pracujący jako manager sportowy czołowych polskich tenisistów, kreśli wizję sportu XXI wieku. Pod maską kryminału portretuje sieć zależności, brudne interesy i mroczne tajemnice środowiska min: ustawianie meczy i doping.

Gwiazda światowego sportu Artur Malewicz wygrywa w mistrzowskim stylu ostatni turniej sezonu – World Championships w Londynie. Następnego dnia zostaje zamordowany w swoim ekskluzywnym mieszkaniu. Rozpoczyna się śledztwo, które wstrząśnie środowiskiem polskiego tenisa, a także światem gwiazd i polityki. Wiktor Wolski, młodszy inspektor policji prowadzący śledztwo, ujawnia kolejne kompromitujące fakty. Komuś jednak zależy, aby mechanizmy brudnej gry nie zostały ujawnione – ginie pierwszy trener Malewicza, Wolski cudem uchodzi z życiem z kolejnych zasadzek.

d2b9sdt

Autor bezkompromisowo ujawnia kulisy sportowego biznesu. Rozdarcie koszulki, wyglądające na spontaniczny gest zwycięstwa, jest starannie zaplanowanym działaniem marketingowym. Specjaliści od wizerunku nie opuszczają gwiazd na krok. Decydują co powiedzieć, z kim zjeść lunch, z kim pójść do łóżka. Lektura „Brudnej gry” sprawia, że oglądanie sportowej rywalizacji nie jest już takie samo. Czytelnik powieści Pałasza, oglądając porażkę lidera rankingu z outsiderem, zdaje sobie sprawę, że może być to coś więcej niż sensacyjna wpadka.

Powieść zawiera w sobie intrygującą zagadkę, rozbudowaną, wielowątkową fabułę i precyzyjną analizę pracy policji. Soczysty język, dokładnie skonstruowane postaci oraz nadzwyczajna wrażliwość na szczegóły to cechy wyróżniające tę pozycję wśród kryminalnych debiutów. To wszystko sprawia, że pierwszy polski kryminał dziejący się w świecie profesjonalnego sportu jest propozycją dla koneserów gatunku. Autor podczas spotkania postara się odpowiedzieć gościom na pytania na ile świat opisany w „Brudnej grze” to fikcja i dlaczego kryminał może być podręcznikiem dla młodych tenisistów. Podczas wydarzenia czytelnicy będą mogli kupić książkę w atrakcyjnej cenie.

MiTo art.café.books
Ludwika Waryńskiego 28
00-650 Warszawa
(22) 629-08-15

d2b9sdt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b9sdt