Trwa ładowanie...

WARSZAWA: Spotkanie z Jo Walton

15 października o godzinie 19.00 w Paradox Cafe w Warszawie odbędzie się spotkanie z Jo Walton autorką książki „Wśród Obcych”. Rozmowę z pisarką na temat jej najnowszej powieści, inspiracji literackich, wątków autobiograficznych i magii we „Wśród obcych”  poprowadzi Krzysztof Cieślik redaktor naczelny portalu Xiegarnia.pl.

WARSZAWA: Spotkanie z Jo WaltonŹródło: Materiały prasowe
d4neclz

15 października o godzinie 19.00 w Paradox Cafe w Warszawie odbędzie się spotkanie z Jo Walton autorką książki „Wśród Obcych”. Rozmowę z pisarką na temat jej najnowszej powieści, inspiracji literackich, wątków autobiograficznych i magii we „Wśród obcych” poprowadzi Krzysztof Cieślik redaktor naczelny portalu Xiegarnia.pl.

„Wśród obcych”, najczęściej nagradzana książka science fiction i fantasy ostatniego dziesięciolecia, to hołd autorki złożony najważniejszym pisarzom i książkom tego gatunku. Za „Wśród obcych” Jo Walton otrzymała główne nagrody Nebuli i Hugo - dwa najważniejsze branżowe wyróżnienia literackie. Tym samym dołączyła do autorów takich jak George R.R. Martin, Ursula K. Le Guin czy Arthur C. Clarke.

Jest rok 1979. Mor, wrażliwa nastolatka, traci siostrę bliźniaczkę w wypadku samochodowym, a sama zostaje kaleką. Ucieka od zaborczej matki i trafia do szkoły z internatem. Zagubiona i samotna szuka pomocy u wróżek - towarzyszy jej dziecięcych zabaw. Te eteryczne, pół-realne istoty pomagają jej ułożyć życie w nowym miejscu, wśród obcych ludzi. Czy wspólnie uda im się ocalić świat przed matką-czarownicą? Ważnym elementem życia bohaterki są również książki fantasy - to z nich dziewczyna czerpie siłę i inspirację do radzenia sobie z trudną rzeczywistością. Mor niemal cały swój czas poświęca na czytanie - razem z nią czytelnicy mają okazję poznać najważniejsze dzieła gatunku fantasy. W powieści granice między światem fantastycznym i rzeczywistym są trudno uchwytne, a nawet nieistotne, magia nie jest celem samym w sobie, tylko nieodłącznymi składnikiem codzienności głównej bohaterki.

Jo Walton urodziła się w Walii w 1964 roku. Obecnie mieszka i pracuje w Kanadzie. Swoją karierę pisarską rozpoczęła w 2000 roku. Do tej pory drukiem ukazało się dziewięć jej powieści. „Moja książka mówi o dorastaniu oraz dojrzewaniu poprzez czytanie” - mówi o „Wśród obcych”.

15.10.2013 r.
godzina 19.00
Paradox Cafe
ul. Anielewicza 2 (Muranów) Warszawa

http://www.paradox-cafe.pl/

d4neclz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4neclz