Trwa ładowanie...

WARSZAWA: Spotkanie z Erykiem Ostrowskim

Wydawnictwo MG zaprasza na spotkanie z Erykiem Ostrowski, autorem niezwykłej książki "Charlotte Bronte i jej siostry śpiące".

WARSZAWA: Spotkanie z Erykiem OstrowskimŹródło: "__wlasne
d42ieku

Wydawnictwo MG zaprasza na spotkanie z Erykiem Ostrowski, autorem niezwykłej książki "Charlotte Bronte i jej siostry śpiące".

Charlotte Bronte to najbardziej znana autorka w historii literatury. Pisarka, której dzieła dały podwaliny emancypacji. Kobieta kameleon i wielka zagadka.

Wszystko, co wiemy o siostrach Bronte, pochodzi od niej. Ona prowadziła korespondencję i rozmowy z wydawcami. Rękopisy powieści Emily i Anne Bronte nie istnieją. Pierwszy wydawca, który jako jedyny je widział, twierdził, że pisane były jedną ręką. Miało to być pismo ukrywającej się pod męskim pseudonimem Charlotte. Ona z kolei robiła wszystko, aby myślano inaczej. Uwierzono jej. I tak już zostało.

Czy to możliwe, że autorką całego dorobku literackiego sióstr Bronte jest tylko Charlotte? Jakie tajemnice kryje życie prywatne Charlotte Bronte?

Spotkanie z autorem książki "Charlotte Bronte i jej siostry śpiące" odbędzie się 27 września o godz. 18.00 w salonie EMPIK JUNIOR (Marszałkowska 116/122 Warszawa).

Rozmowę z Erykiem Ostrowskim poprowadzi Krzysztof Lisowski. Poezję sióstr Bronte przedstawi tłumaczka Krystyna Lenkowska.

d42ieku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42ieku