Trwa ładowanie...
reportaż
28-10-2010 14:56

Warszawa bez fikcji

Share
Warszawa bez fikcjiŹródło: materiały prasowe organizatora
d1aljk6

Za niespełna miesiąc rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Reportażu Warszawa Bez Fikcji organizowany wspólnie przez Instytut Reportażu i <a href="https://ksiazki.wp.pl/instytut-ksiazki-6150534782039681c">Instytut Książki</a>.

Na sześć listopadowych dni Warszawa zamieni się w prawdziwe centrum faktu. Ponad 80 gości – reporterów, dziennikarzy, fotografów, podróżników i artystów teatralnych – będzie dyskutowało na temat sposobów poznania świata, własnego warsztatu i ograniczeń na jakie napotykają w swojej pracy. Będą chcieli podzielić się tą wiedzą ze wszystkimi, którzy wezmą udział w zaplanowanych wydarzeniach .

Program festiwalu:

Wtorek, 23.11.2010

12.00–13.00 (InstytutR, ul. Gałczyńskiego 7)
Konferencja prasowa organizatorów Festiwalu Warszawa Bez Fikcji

d1aljk6

Środa, 24.11.2010 Bez fikcji – z kraju

17.00–18.30 (InstytutR, ul. Gałczyńskiego 7)
WRZENIE ŚWIATA. My górale, Ślązacy, Cyganie
Paweł Smoleński i Bartłomiej Kuraś, Aleksandra Klich, Lidia Ostałowska.
Prowadzenie: Łukasz Konarski

17.00–19.00 (Press Club Polska, ul. Krakowskie Przedmieście 64)
OBRAZ ŚWIATA. DEBATA: Co z pol¬skim fotoreportażem?
Piotr Małecki, Filip Ćwik, Witold Krassowski, Krzysztof Pawela, Krzysztof Wójcik.
Prowadzenie: Monika Szewczyk, Jacek Marczewski

19:30 (Klub Chłodna 25)
Przegląd Portfolio – spotkanie z fotoreporterami Napo Images dla tych, którzy łączą swoją przyszłość z zawodem fotografa oraz na inne osoby zainteresowane fotoreportażem.
Slideshow – pokazy zdjęć fotoreporterów Napo Images

19.30–21.00 (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 )
DEBATA: Co z Polską?
Cezary Łazarewicz, Włodzimierz Nowak, Gabrielle Lesser, Mikołaj Lizut.
Prowadzenie: Katarzyna Kolenda-Zaleska

d1aljk6

21.30 (Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1)
NOC Z TEATREM FAKTU
„Bliźnięta” (czytanie performatywne na podstawie tekstów Wojciecha Tochmana).
Reżyseria: Natalia Korczakowska
Współproducent: Staromiejski Dom Kultury

Czwartek 25.11.2010 Bez fikcji – z frontów

16.00–17.30 (Res Publica Nowa, ul. Gałczyńskiego 5)
WRZENIE ŚWIATA. Z Kambodży i Iranu
Peter Fröberg-Idling i Marek Kęskrawiec.
Prowadzenie: Ludwika Włodek

17.30–19.00 (InstytutR, ul. Gałczyńskiego 7)
WRZENIE ŚWIATA. Z Czeczenii i Afganistanu
Wojciech Jagielski i Åsne Seierstad.
Prowadzenie: Marcin Wojciechowski

17.00–19.00 (Press Club Polska, ul. Krakowskie Przedmieście 64)
OBRAZ ŚWIATA. DEBATA: Widok cudzego cierpienia – fotoreporterzy na frontach
Justyna Mielnikiewicz, Czarek Sokołowski, Maksymilian Rigamonti, Wojciech Grzędziński
Prowadzenie: Monika Szewczyk, Jacek Marczewski

d1aljk6

19:30 (Klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27)
Slideshow – pokazy zdjęć fotoreporterów Napo Images

19.30–21.00 (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3)
DEBATA: Reporter – świadek obojętny? / Co ty wiesz o zabijaniu?
Åsne Seierstad, Arkadij Babczenko, Peter Fröberg-Idling, Wojciech Jagielski.
Prowadzenie: Jacek Żakowski

21.30 (Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1)
NOC Z TEATREM FAKTU
Projekt „Ufam Tobie” (na podstawie tekstów Romana Daszczyńskiego i Pawła Wiejasa, Izy Michalewicz oraz Katarzyny Surmiak-Domańskiej).
Autorzy projektu: Małgorzata Sikorska-Miszczuk – dramatopisarka, Marcin Liber – reżyser, Karol Radziszewski – artysta

Piątek, 26.11.2010 Bez fik¬cji – z przeszłości

16.00–17.30 (Res Publica Nowa, ul. Gałczyńskiego 5)
WRZENIE ŚWIATA
Daša Drndic o upio¬rach przeszłości.
Prowadzenie: Anka Grupińska

d1aljk6

17.45–19.15 (InstytutR, ul. Gałczyńskiego 7)
WRZENIE ŚWIATA. Reporter o/na wojnie
Swietłana Aleksijewicz i Arkadij Babczenko.
Prowadzenie: Paweł Reszka

17.00–19.00 (Yours Gallery, ul. Krakowskie Przedmieście 33)
OBRAZ ŚWIATA. DEBATA: Teatr mediów — przesuwanie granic
Rafał Milach, Łukasz Sokół , Adam Lach, Beata Łyżwa Sokół, Jacek Wasilewski.
Prowadzenie: Jakub Śwircz

19:00 (Kawiarnia Skwer Hoovera, ul. Krakowskie Przedmieście 60a)
Slideshow – pokazy zdjęć fotoreporterów Napo Image

19.30–21.00 (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3)
DEBATA: Rozmowa reportera z przeszłością
Swietłana Aleksijewicz, Daša Drndic, Anna Bikont.
Prowadzenie: Joanna Szczęsna

d1aljk6

22.00 (Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1)
NOC Z TEATREM FAKTU
Krall: Różowe strusie pióra.
Reżyseria: Aneta Groszyńska.
Współproducent: Staromiejski Dom Kultury
Mecenas Spektaklu: Plus dla kultury
Po spektaklu spotkanie z Hanną Krall, prowadzenie: Paweł Goźliński

Sobota, 27.11.2010 Bez fikcji – ze świata

13.00–14.30 (InstytutR, ul. Gałczyńskiego 7)
WRZENIE ŚWIATA. Czesi bez fikcji albo w raju Pepików
Magdalena Żakowska rozmawia z Mariuszem Szczygłem i Mariuszem Suroszem

14.00–19.00 (Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1)
LABIRYNT ŚWIATA: Pokazy slajdów, opowieści podróżników, prezentacje travelblogów

14.00–16.30 (Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1)
Tybet. W kraju ginącej kultury: Anna i Marcin Szymczakowie
W poszukiwaniu sprzeczności — Azja Południowo–Wschodnia: Andrzej Muszyński.
Azja w sieci – prezentacja travelblogów.
Prowadzenie: Michał Lubina

d1aljk6

16.30–19.00 (Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1)
Nieśmiertelni – potomkowie Inków, Majów, Azteków: Krystian Bielatowicz
Patagonia – droga na Południe: Gosia Preuss-Złomska
Ameryka Łacińska w sieci – prezentacja travelblogów.
Prowadzenie: Marta Podleśna-Nowak

15.00–16.30 (Res Publica Nowa, ul. Gałczyńskiego 5)
WRZENIE ŚWIATA. Max Cegielski w drodze do Turcji.
Prowadzenie: Marcin Meller

17.00–18.30 (InstytutR, ul. Gałczyńskiego 7)
WRZENIE ŚWIATA. Jacek Hugo-Bader i Wojciech Górecki o Rosji.
Prowadzenie: Jerzy Szperkowicz

17.00–19.00 (Press Club Polska, ul. Krakowskie Przedmieście 64)
OBRAZ ŚWIATA. DEBATA: „Zbierać fotografie to zbierać świat“ – o podróżach opowiadają fotoreporterzy i dziennikarze.
Maciej Biernacki, Paulina Wilk, Joanna Lamparska, Marcin Jamkowski, Jakub Mielnik .
Prowadzenie Maciej Jeziorek (Napo Images) i Ewa Meissner (Napo Images)

19.00–21.00 (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3)
DEBATA: Jak reporter opisuje świat? (Reporterski TALK SHOW)
Jacek Hugo-Bader, Mariusz Szczygieł, Max Cegielski, Włodzimierz Nowak, Katarzyna Surmiak-Domańska, Olga Stanisławska.
Prowadzą: Jacek Dehnel i Agnieszka Drotkiewicz

19.30 (Kawiarnia Karma, pl. Zbawiciela 3/5)
Slideshow – pokazy zdjęć fotoreporterów Napo Images

Niedziela, 28.11.2010 Bez fikcji – biografie

11.00–15.00 (Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1)
LABIRYNT ŚWIATA: Pokazy slajdów, opowieści podróżników, prezentacje travelblogów

11.00–13.30 (Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1)
Etiopia – Tam gdzie Bogowie grywają w szachy: Zbigniew Borys
Rowerem przez Afrykę – Sudan i Zimbabwe: Piotr Strzeżysz
Afryka w sieci – prezentacja travelblogów.
Prowadzenie: Artur Urbański

13.30–15.00 (Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1)
Papua. Miejsce, w którym zatrzymał się czas: Anna i Jakub Urbańscy

12.00–13.30 (InstytutR, ul. Gałczyńskiego 7)
PORANEK BIOGRAFICZNY
Magdalena Grochowska, Aleksandra Klich, Agata Tuszyńska, Jörg Magenau
Prowadzenie: Jerzy Sosnowski

15.00–16.30 (InstytutR, ul Gałczyńskiego 7)
„Proszę bardzo” – Anda Rottenberg w rozmowie z Kubą Janiszewskim

19.00 (Gmach Starej Biblioteki UW, Audytorium, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28)
Premiera książki „Dzisiaj narysujemy śmierć”

Wojciech Tochman oraz Ewa Woydyłło-Osiatyńska i Wiktor Osiatyński
partner: Zakład Praw Człowieka, Wydział Prawa i Administracji UW

d1aljk6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1aljk6
d1aljk6