Trwa ładowanie...
dzieci
23-04-2010 13:46

W Wilanowie powstanie mur pełen bajek

W Wilanowie powstanie mur pełen bajekŹródło: Inne
dcqoxh2
dcqoxh2

Pan Kleks przytula się do Pyzy z polskich dróżek, obok duma Pomysłowy Dobromir - podobizny kultowych postaci z polskich kreskówek powstanie na murze Studia Miniatur Filmowych w podwarszawskim Wilanowie - ujawnia „Gazeta Wyborcza”.

Ścienne malowidło powstało z okazji zbliżającego się jubileuszu 50-lecia studia. Autorami są Piotr Kopik i Ivo Nikić, młodzi artyści perfometorzy z latającej galerii Szu Szu - pisze „Gazeta Wyborcza”.

- Na co dzień zajmujemy się nowoczesną animacją z zupełnie innej bajki, tworzymy na przykład avatary, czyli bohaterów, wirtualnej gry Second Life. Tym razem nie mogliśmy odmówić, bo sami wychowaliśmy się na kultowych dobranockach z Koziołkiem Matołkiem w roli głównej - opowiada Kopik.

Jak informuje „GW”, na widocznym z daleka muralu znalazło się w sumie dziewięć bajkowych postaci. Obok tych, które widzowie znają od pokoleń, oglądamy trochę zapomniane dziś kreskówki, takie jak „Tajemnice Wiklinowej Zatoki”. Artyści uwieńczyli też bohaterów najnowszego dzieła Sudia Miniatur Filmowych - produkowanego właśnie dla telewizji serialu „Król i Królik”. Pod spodem Kopik i Nikić domalowali postaci ze swoich własnych animacji. Zostawili też trochę wolnego miejsca, bo w przyszłości do bajkowych portretów dołączą nowe.

dcqoxh2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcqoxh2