Trwa ładowanie...

W Toruniu rozpoczął się 9. Majowy Buum Poetycki

W Toruniu rozpoczął się 9. Majowy Buum PoetyckiŹródło: Inne
d3ofakt
d3ofakt

Dziewiąty Majowy Buum Poetycki rozpoczął się w środę w Toruniu. Na dwudniowe wydarzenie literackie promujące młodą polską poezję złożą się dyskusje, prezentacje filmów, książek i wydawnictw, wystawa malarstwa i koncerty.

Majowy Buum Poetycki prezentuje głównie młodych, undergroundowych poetów oraz niezależne pisma poetyckie. Jest konfrontacją młodych pism literackich i związanych z nimi środowisk artystycznych, a także prezentuje szeroko pojętą sztukę niezależną, w szczególności literaturę - powiedział Maurycy Męczekalski, szef toruńskiego klubu studenckiego UMK Od Nowa, który jest główną sceną imprezy.

Tegoroczną edycję imprezy rozpoczęła dyskusja Poezja - towar niechciany, wystawa obrazów Mirosławy Rocheckiej Red and Blue - obrazy z treścią. Dla gości imprezy przygotowano też prezentację filmów z kolekcji trójmiejskiego Tot-Artu, grupy poetów, muzyków, plastyków i performerów, z której wywodzą się m.in. czwartkowi goście Buumu - Tymon Tymański i Paweł Konjo Konnak.

Swą poezję czytały w środę m.in. Agnieszka Wolny-Hamkało, Tomasz Jamroziński, Radosław Wiśniewski i Jarosław Jakubowski. Na wieczór zaplanowano koncert Voice Electronic Duo i Wojciecha Jachny.

d3ofakt

W czwartek odbędzie się dyskusja pod hasłem Widziałam orła cień - przypadki polskiego tekściarstwa. Uczestnicy zanalizują teksty największych polskich przebojów, recytowanych przez aktorów toruńskiego Teatru Wilama Horzycy.

Buum będzie miejscem premiery książki Herbert w Toruniu Cezarego Dobiesa i filmu Poczet poetów toruńskich Wojciecha Marii Koronkiewicza oraz prezentacji audiobooka związanej z Toruniem Miłki Malzahn i Michała Jacaszka.

Wśród poetów, którzy pojawią się w czwartek na scenie klubu Od Nowa będą Konnak, Waldemar Ślefarski, Michał Zabłocki, Piotr Kuśmirek, Grzegorz Kaźmierczak, Marcin Babko, Szczepan Kopyt, Joanna Wajs, Adam Pluszka i Tymański. Ostatni z artystów zagra też na zakończenie imprezy koncert z grupą Świetliki.

Imprezą towarzyszącą 9. Majowego Buumu Poetyckiego będą Akcja stolikowa, czyli o poezji w cztery oczy oraz kiermasz wydawnictw.

d3ofakt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ofakt