Trwa ładowanie...

W przyszłym tygodniu poznamy najlepszą książkę czerwca

W przyszłym tygodniu poznamy najlepszą książkę czerwcaŹródło: Inne
d4lr7lr
d4lr7lr

W czwartek 26 lipca w warszawskim Klubie Księgarza na Rynku Starego Miasta 22/24 zostanie wręczona nagroda Warszawskiej Premiery Literackiej za książkę czerwca 2007.

Otrzyma ją Anna Janko za powieść Dziewczyna z zapałkami , wydaną przez wydawnictwo Nowy Świat.

Nagrodzoną książkę zaprezentuje Anna Bolecka, jej fragmenty przeczyta Anna Nehrebecka, a oprawę muzyczną wieczoru zapewnią Hanna Rek i Juliusz Rogulski.

Warszawska Premiera Literacka jest nagrodą przyznawaną przez warszawskich księgarzy najlepszym i najstaranniej wydanym książkom. Z dwunastu Książek Miesiąca wybierana jest Książka Roku.

d4lr7lr

Organizatorem Warszawskiej Premiery Literackiej jest Stowarzyszenie Ksiegarzy Polskich – Zarząd Okręgu Warszawskiego, a realizowana we współpracy z pomocy Instytutu Książki, Fundacji Kultury Polskiej, Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego i Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Patronem medialnym jest „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”.

W swojej powieści, znakomita poetka Anna Janko udowodniła, że poezja może być świetną szkołą prozy. Autorka ma niezwykłą zdolność do zaklinania rzeczywistości w słowo, i przekładania jej na myśl. Główna bohaterka, postać z krwi, kości i ciała, przeżywa kryzys małżeński. To piękna opowieść o tym jak poprzez twórcze życie można podnieść się z upadku i zyskać prawdziwą wolność.

d4lr7lr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lr7lr