Trwa ładowanie...
d1zbz9s

W Poznaniu ruszył VI Maraton Biblijny

d1zbz9s
d1zbz9s

VI Maraton Biblijny rozpoczął się w niedzielę w Poznaniu w kościele pw. Wszystkich Świętych. Do 21 marca 1500 osób czytać będzie całe Pismo Święte.

Poszczególne księgi Starego i Nowego Testamentu czytane będą w 22 poznańskich i podpoznańskich parafiach. Pierwszy rozdział Księgi Rodzaju przeczytał ks. prof. Marek Starowieyski. Przedsięwzięcie organizowane jest po raz szósty.

Jak powiedział ks. Robert Korbik, duszpasterz młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, maraton to dla wielu osób okazja do bliższego i stałego kontaktu z Biblią.

- Ze świadectwa ludzi, którzy towarzyszą nam od pierwszego maratonu wynika, że od momentu, gdy zaczęły brać w nim udział, częściej sięgają po Słowo Boże. Są też osoby, które dzięki maratonowi systematycznie czytają Biblię. Traktujemy to jako owoce naszych spotkań - powiedział ks. Korbik.

Biblia została podzielona na 1500 fragmentów, przeznaczonych do pięciominutowego odczytania. Każdy z nich zaprezentuje inna osoba.

Podczas trwania maratonu w 22 kościołach przeprowadzona zostanie zbiórka żywności. W ten sposób Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej chce wspomóc poznańskie jadłodajnie.

d1zbz9s

Poznański Maraton Biblijny - Biblia Alfa i Omega - jest najstarszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Podobne przedsięwzięcia odbywają się w 10 polskich diecezjach.

I Maraton Biblijny odbył się w 2005 r. w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych na Grobli w Poznaniu. Przez 120 godzin Biblię Poznańską czytało non stop 876 osób. Rok później zaproszono do udziału już 1500 osób, a czytanie trwało 10 dni.

W 2007 roku maraton odbył się po raz pierwszy w kilku poznańskich parafiach, a w 2009 w trzynastu kościołach diecezji poznańskiej.

d1zbz9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zbz9s