Trwa ładowanie...
poznań
13-09-2012 18:22

W Poznaniu inauguracja projektu Miejski Regał Książkowy

Specjalnie przygotowane regały na książki staną od soboty w centrum Poznania. W ramach projektu Miejski Regał Książkowy poznaniacy będą z nich mogli bezpłatnie brać książki, a także oddawać swoje

W Poznaniu inauguracja projektu Miejski Regał KsiążkowyŹródło: Thinkstock
dmec5lg
dmec5lg

Specjalnie przygotowane regały na książki staną od soboty w centrum Poznania. W ramach projektu Miejski Regał Książkowy poznaniacy będą z nich mogli bezpłatnie brać książki, a także oddawać swoje.

Projekt jest jednym z pomysłów nagrodzonych w konkursie Centrum Warte Poznania, w ramach którego poszukiwano koncepcji ożywienia i uatrakcyjnienia centrum miasta. Jak wyjaśniła w czwartek na konferencji prasowej dyrektor wydziału kultury i sztuki poznańskiego urzędu miasta, Beata Mitmańska, Miejski Regał Książkowy umożliwi mieszkańcom Poznania bezpłatną i pozbawioną wszelkich formalności wymianę książek.

Cztery, specjalnie skonstruowane regały staną w pobliżu Centrum Kultury Zamek, Biblioteki Raczyńskich, Teatru Polskiego i Galerii Miejskiej Arsenał. Te instytucje będą się nimi opiekować.

Już na początku akcji regały będą zapełnione książkami. Jak wyjaśniła Mitmańska projekt przewiduje zakup książek, które będą sukcesywnie wkładane na półki, część swoich zbiorów przekazało Wydawnictwo Miejskie Posnania, zbiórkę lektur przeprowadzono też wśród miejskich urzędników. "Chcemy mieć zapas książek w przypadku, gdyby się okazało, że więcej jest chętnych, którzy biorą książki, niż tych, którzy je przynoszą. Niektóre regały będą mobilne i będą zabierane na noc z ulicy, wszystkie powinny być odporne na warunki atmosferyczne, ale nie wszystkie będą odporne na wandali. Koszt ich wyprodukowania to ok. 40 tys. zł" - poinformowała Mitmańska.

Od zainteresowania poznaniaków projektem zależeć będzie, czy w mieście staną kolejne regały. Beata Mitmańska zapowiedziała, że powodzenie Miejskiego Regału Książkowego zostanie ocenione pod koniec roku.

dmec5lg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmec5lg